stukanie podczas jazdy ? co gdzie jak ?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

..Polo..
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: sob lut 26, 2011 21:38
Lokalizacja: Bytom

stukanie podczas jazdy ? co gdzie jak ?

Post autor: ..Polo.. » ndz maja 08, 2011 11:49

ja wymieniłem te blaszki i problem zniknął :)

wielkie dzięki koledzy :pub: :pub: :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
Farin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn maja 05, 2008 21:35
Lokalizacja: brak
Kontakt:

stukanie podczas jazdy ? co gdzie jak ?

Post autor: Farin » ndz maja 15, 2011 19:17

Podepnę się pod post.

Coś mi zaczęło stukać z przodu zgodnie z tempem jazdy - bez względu czy bieg czy luz. Po zerknięciu pod spód kazało się, że coś kapie z osłony przegubu wew. Wymieniłem przegub i okazało się, że partacze u których uszczelniałem skrzynie zamiast dać zaślepkę od skrzyni przy przegubie - zamazali otwór silikonem. Silikon puścił, olej ze skrzyni przedostał się do osłony przegubu. Rozrzedziła się pasta w osłonie i wszystko zaczęło kapać na zewnątrz.
Zwaliłem stukanie na ten przegub. Niestety po wymianie dalej stuka... Co dziwne - za pierwszym razem gdy pojawiły się stuki - waliło ciągle przez 200km aż bałem się jechać... Potem ucichło na kilka dni... Nawet po wymianie przegubu było cicho przez 2 dni... Wczoraj znów zaczęło stukać. Poprzednio czułem pod nogami lekkie pukanie, teraz nie czuję - ale dalej stuka.

Do powyższego ma 2 pytania:
1. Co może stukać? Zakładając różne warianty - czy mogę zrobić trasę powrotną (350km?)
2. Jeśli zapłaciłem 320zł za naprawę (uszczelnianie skrzyni), która nie dość, że znów cieknie - to cieknie teraz w 2 miejscach - mogę zarządać od mechanika poprawy tego uszczelnienia? wg. mnie kapie na podłużnym łączeniu skrzyni. Sądząc po tym jak pożałował złotówki na uszczelkę za przegub - mogę się spodziewać, że i składając skrzynię pociągnął silikonem zamiast włożyć uszczelkę.

Z góry dzięki


przyjemność z bezpiecznej jazdy - bezcenne.

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

stukanie podczas jazdy ? co gdzie jak ?

Post autor: Tomasz Bis » ndz maja 15, 2011 21:17

Farin pisze: Zakładając różne warianty
może to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=360185" onclick="window.open(this.href);return false;
Farin pisze: mogę zarządać od mechanika poprawy tego uszczelnienia?
Jak zaczęło cieknąć po tych kilometrach co można wyliczyć z postu to tak . Wydaje mi się że na taką naprawę powinni Ci dać minimum rok gwarancji . Można uszkodzić mechanizmy podczas jazdy , ale nie da się rozszczelnić skrzyni .
Farin pisze: czy mogę zrobić trasę powrotną (350km?)
Na to pytanie nikt Ci nie odpowie :otepienie:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości