1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszenia.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiek GT
...
...
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 18:50
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszenia.

Post autor: Grzesiek GT » sob kwie 30, 2011 17:51

Witam koledzy powoli przymierzam się do wymiany amortyzatorów z przodu bo już kwalifikują się do wymiany i zarazem chciałbym wymienić części w zawieszeniu ( przód i tył) takie jak łączniki, tuleje i cała reszta. Znalazłem na allegro zestawy naprawcze zawieszenia kompletnego na częściach FEBI tylko teraz pytanie czy jest sens brać w takim komplecie czy jednak kupić wszystko osobno i jeśli nie FEBI to jakiej firmy porównywalnej ale nie za drogiej. Myślałem żeby na tył założyć tuleje Lemforder. Są lepsze od FEBI? Co do amortyzatorów to wybiorę chyba gazowe, KAYABA ( chyba że polecacie coś innego w podobnych pieniądzach ), teraz mam amorki olejowe i buja autem mocno, więc wolę trochę mniejszy komfort i postawię na gazowe. Doradźcie, z góry dziękuję :)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszenia.

Post autor: wojtas46 » ndz maja 01, 2011 07:42

Amorki Kayaba możesz brać śmiało , części zawieszenia to polecałbym Lemfordera lub TRW .FEBI to taka dość przeciętna jakość , te które podałem są lepsze choć oczywiście nieco droższe



Awatar użytkownika
Grzesiek GT
...
...
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 18:50
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Re: 1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszen

Post autor: Grzesiek GT » ndz maja 01, 2011 15:18

W takim razie będę szukał amorków KAYABA gazowych no i zrobię zawieszenie na lepszych częściach, przyznam szczerze, że marzy mi się gwint ale krucho z gotówką niestety i muszę robić na seryjnych częściach. Do gwintu to już pewnie poliuretanowe tuleje trzeba zakładać itp.



Awatar użytkownika
Grzesiek GT
...
...
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 18:50
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszenia.

Post autor: Grzesiek GT » czw maja 05, 2011 22:02

Koledzy wynalazłem takie amorki na allegro http://moto.allegro.pl/amortyzatory-bil ... 74535.html z bilsteina, cena przystępna ale czy to aby nie jakieś podróby? Warto brać? mam golfa z 93 roku tdi więc z opisu aukcji powinny pasować tylko czy warte są czegoś?



Awatar użytkownika
kamil_em
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 02, 2011 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszenia.

Post autor: kamil_em » sob cze 04, 2011 16:46

Witam, chciałbym dołączyć się do tego pytania, jednocześnie odświeżając temat. Mam identyczny problem, zużyły się przednie amortyzatory, w zasadzie ich juz nie mam. 1.9Tdi 1994 rok (pierwsza rejestracja w lipcu i pytanie jeszcze jedno jak dowiedzieć się czy mam 6N1 czy 6N2 czy może inną wersję?). Szukam przednich dobrych amortyzatorów i zależy mi nie tyle na komforcie, co na tym żeby go nie "bujało" na zakrętach, tzn. żeby był sztywny (ale nie tam aż jakoś super sportowo). Konkretnie odnosząc się do ogólnego zapytania - gazowe? Olejowe? Jaka firma?


Moje pierwsze auto - Golf :)
Obrazek

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszenia.

Post autor: wojtas46 » ndz cze 05, 2011 22:31

kamil_em, jak chcesz twardsze to bierz gazowe Bilsteina



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszenia.

Post autor: misio127 » pn cze 06, 2011 00:13

Taa. Dobre amorki sa jeszcze firmy monroe(czy jakos tak) ale olejowe i troche zbyt miekki mi sie wydaje. Nastepnym moim zakupem wlasnie beda gazowki blisteina bo slyszalem ze dosc sztywno auto sie trzyma na nich.


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Zaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 18, 2011 17:37

Re: 1.9 TDI pomoc w zakupie amortyzatorów i części zawieszen

Post autor: Zaszka » pn cze 06, 2011 15:31

polecam tez takie , cena jest całkiem dobra a jakość porownywalna do kyb czy sachsa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości