Długosc wahaczy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Długosc wahaczy

Post autor: mlek0 » śr mar 09, 2011 21:47

Witam mam mk3 1.6 w dowodzie, ale podobno buda jest od VR 6 i mój problem polega na tym że kupiłem wahacze do golfa 1.6 tak jak w dowodzie mam i okazało sie ze wahacz od 1.6 jest za długi. Ile jest rodzai wahaczy mam na myśli różnej długości ?? i ile mają cm jak od 1.6 jest za długi o jakies hmnn 5-10 cm ( mój błąd bo nie sprawdziłem cm... ) jeśli mógłby ktoś napisać od jakiego modelu pasuje. albo ile cm ma dany wahacz od danego auta.



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Długosc wahaczy

Post autor: juro » śr mar 09, 2011 23:24

Jeżeli masz budę z VR6 to spróbuj wahacz z VR6 bo tam są inne jak 1,6.



Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Długosc wahaczy

Post autor: mlek0 » śr mar 09, 2011 23:46

pomysł dobry ale żeby to zrobić trzeba najpierw kupic wahacz który troche kosztuje potem zdjąć stary wahacz i go wstawić, a ja niezbyt mam czas żeby tak sie bawic, bo jeśli wahacz nie bedzie pasować to potem do sklepu po zwrot gotówki i go wymieniać na nowy i tak w kółko. Minusem jest tez ze sklepy nie maja w systemie podanej długości wahacza i szerokości. Dlatego interesuje mnie ile ma dany wahacz np z golfa 1.6 vr 6 , 1.4 i z golfa 1.8 GTI i jaka jest różnica w cm miedzy nimi bo mi jest potrzebny mniejszy wahacz znaczy sie krótszy i teraz moje pytanie brzmi ile jest krótszych wahacczy od 1.6 i ogolnie ile różnych rodzai jest wahaczy... Proszę o szybką pomoc :rozpacz:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Długosc wahaczy

Post autor: Paweł Marek » czw mar 10, 2011 23:54

mlek0, nie ma różnic w rozmiarach , te do wersji GTI w tym vr6 mają inne mocowanie stablizatora i tyle


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Długosc wahaczy

Post autor: enesen » ndz mar 13, 2011 22:43

Są 2 rodzaje wahaczy w mk3. Te od 1.4,1.6, 1.8 i te od 2E i VR6. Pierwsze są dłuższe od tych drugich(2E,VR6). Wahacze te różnią się kształtem, wielkością, mocowaniem stabilizatora, mocowaniem sworznia do zwrotnicy jak i sam stabilizator ma inny kształt. Samochody z krótszymi wahaczami mają mniejszy rozstaw kół.
http://katalog.fota.pl/Katalog/FullPhot ... Nr=134&St=" onclick="window.open(this.href);return false;
http://katalog.fota.pl/Katalog/FullPhot ... Nr=134&St=" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Długosc wahaczy

Post autor: Johnatan » pn mar 14, 2011 01:17

to są uroki wersji VR GTD GTI GT :) Wszystko jest inne jakościowo i konstrukcyjnie a i cenowo :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Długosc wahaczy

Post autor: enesen » pn mar 14, 2011 17:35

Wersje 1.8 GT i GTD mają zwykłe wahacze( nie te z VR6).



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Długosc wahaczy

Post autor: Paweł Marek » śr mar 16, 2011 23:00

trochę mnie sprowokowałeś bo inaczej myślałem i zmierzyłem te wahacze w GTI żonki oraz w moim Vento ze zwykłą zawiechą i niema ani milimetra różnicy w długości, różnica kształtu wynika z innego mocowania drążka ale to już wiadomo. A rozstaw kół jako że liczony jest od środka felgi zależy od jej szerokości i ET


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Długosc wahaczy

Post autor: mlek0 » czw mar 17, 2011 19:04

1)mierzyłem swoje wahacze i mam, szerokości 38 długości 34-35cm w golfie 1.6 szerokość 42cm długość 35-36cm.

2)Teraz pytanie czy te moje wahacze szer 38-39cm długości 34-35cm są od VR GTD GTI GT czy akurat nie ma różnicy w długościach w tych modelach, bo np gdy wymieniałem łożyska z przodu to piasta była od 1.8 GTI, to może spróbować kupić te od GTI.

3)Tylko moje pytanie brzmi czy długość tych VR GTD GTI GT jest taka sama i szerokość. Dodam jeszcze gdy wymieniałem sworzeń to kupowałem go do 1.6 na wahacz i okazało się że wymiar stożka jest za duży bo jak pamiętam w 1.6 stożek ma 19mm, a do mojego był mniejszy chyba 17-18mm... ( a jakbym właśnie spróbował kupić wahacz pod ten sworzeń?)


Próbowałem skorzystać i popytać się w sklepie motoryzacyjnym od jakiego modelu są te wahacze jak podałem mu wymiary w 4 sklepach powiedzieli ze nie mają długości wahaczy w systemie(nie ma to jak dobra obsługa w markowych sklepach...) Dlatego liczę na wasza pomoc, bo ja już ręce załamuje z tym autem... :grrr:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Długosc wahaczy

Post autor: Paweł Marek » sob mar 19, 2011 00:30

sworzeń do mk3 ma 19 mm oprócz i jest inny tylko do GTI i VR http://allegro.pl/sworzen-wahacza-19mm- ... 22769.html" onclick="window.open(this.href);return false;, które mają we sworzniu śrubę od góry nie z boku i są do innych zwrotnic i średnicę 16.5 mm.

a ta rożnica 5-10 cm co podajesz w pierwszym poście to już nie wiem co to kupiłeś przecież to bardzo dużo.

1.8 nie było GTI w golfie 3.
Kolego podjedź proponuje do doświadczonego mechanika żeby popatrzył co tym aucie siedzi szkoda kasy niepewnie wydawać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Długosc wahaczy

Post autor: mlek0 » wt kwie 26, 2011 18:40

Wiec tak, wahacz lewy od VR 6 pasuje prawy natomiast nie, jest dłuszy, z tego co sie dowiedziałem od was miedzy innymi vr6 jest najkrótszym wahaczem z seri golf 3 a róznica jest 3cm tu jest fotka

Obrazek

z lewej wahacz vr6 z prawej nie wiem od czego ale mam to wmontowane w mojego golfa xD

Obrazek

lin jest tu tez --> http://naforum.zapodaj.net/ef55b87a0ad6.jpg.html

po dłuższym kombinowaniu itp okazało się, że miałem cięte (zapomniałem jak to sie nazywa tam gdzie sie wkreca konicówke drążka, podczas ustawiania zbieżności nakręcają na to konicówce i mam to cięte dlatego też nie pasuje z prawej strony mój wahacz, a że szkoda troche kasy i w sklepach nie mieli akurat tego, a mi zależalo na czasie kupiłem tuleje z kołnierzem tak wyglada to ta w srodku Obrazek ( link http://images45.fotosik.pl/359/52f0b772e8753eb8med.jpg) włożyłem ją odwrotnie w wahaczu do tego zagiąłem z góry i sie trzyma i nie lata i nic nie stuka na trzęsiawce po 1tys km tak samo wszystko ladnie gra. Wiec temat zamkniety i dziekuje za pomysły. A CO MIAŁ KONSTRUKTOR I MECHANIK NA MYŚLI MONTOWAĆ taki wahacz to ja nie wiem... prosiłbym jeszcze czy ktos może wie od jakiego auta może byc ten wahacz? POLO ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości