Cofnięte koło po wpadce do studzienki

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamil83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 20:28
Lokalizacja: Gdańsk

Cofnięte koło po wpadce do studzienki

Post autor: Kamil83 » pt kwie 15, 2011 23:37

Witam mam problem :banghead: . Dzisiaj zostawiłem auto mechanikowi w celu wymiany rozrządu i paru innych pierdół (pasek wielorowkowy contitech, klakson dwutonowy, przewody WN, świece, osłona pod silnik z boczkami). Na moje nieszczęście :rozpacz: mechanik wjechał prawym przednim kołem w otwartą studzienkę kanalizacyjną niszcząc felgę (spore wgniecenie w jednym miejscu) i oponę nie oszczędzając również kołpaka. Na pierwszy rzut oka wydawało się że to tylko felga z kołpakiem i opona, ale podczas jazdy zauważyłem głośną pracę wspomagania kierownicy(wcześniej nic nie było słychać), podczas jazdy na wprost muszę teraz mieć lekko skręconą kierownicę w lewo no i cofnięte prawe koło względem lewego o jakiś 1cm. Co to może być(wahacz, wózek, mocowanie wózka??), jak to sprawdzić?? :smoke:


Fajnie być częścią stada VW
Golf IV 1.6sr AKL 98r. 74kw + sekwencyjna instalacja lpg BRC

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Cofnięte koło po wpadce do studzienki

Post autor: J.B.S. » sob kwie 16, 2011 00:37

Wejdź pod auto lub podnieś na podnośniku i zobacz co jest wygięte.Porównaj stronę lewa z prawą na pewno coś zauważysz.Mogą być uszkodzone dokładnie te elementy co podałeś.Ale chyba najczęściej poddaje się wahacz.
No i pamiętaj żeby mechanik zapłacił za naprawę. :helm:



Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Cofnięte koło po wpadce do studzienki

Post autor: Wojtek-Ka » pn kwie 18, 2011 22:02

Jak nie wiesz jak to sprawdzić jedz na stacje diagnostyczną tylko dowodu nie dawaj bo ci po złości jeszcze zabiorą jak zobaczą ze takim koślawcem przyjechałeś.
To ci za 20 zł wypiszą co masz wymienić.
Albo sam oblekaj ciepło jest to na lewarek i porób fotki bo sam jestem ciekawy co tam napsuł ten twój magik mechanizator.



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Cofnięte koło po wpadce do studzienki

Post autor: mazi » pn kwie 18, 2011 22:07

słuchaj skoro mechanik dał ciała to niech on to robi, czym sie martwisz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości