Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: Gustav » czw kwie 07, 2011 20:11

Mam mentlik totalny, jednym razem jestem juz nastawiony na olejówki a teraz znowu wypatrzyłem ale Sachs gazowe cos w cenie 200zł za sztuke... ktoś ma moze porównanie do tych Sachsów z Bilsteinem?
Edit: Patrze jeszcze właśnie i widze, że gazówki z sachsa są cenowo tak samo jak olejówki... hmmm



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: Mandriv19 » sob kwie 09, 2011 14:13

siemka.
hmm nie jestem specem bo mam autko od neidawna i tez bede wymianiał amorki najpierw przód potem tyl i te gumy tulejki i te *#cenzura#*, ale wertujac forum było tez o wymianie amorów to chyba było w archiwum, ze ktos z troche obeznanych forumowiczów mówił ze jak chcesz miec komfort to amory gazowo-olejowe na tył , a olejowe na przód ( jesli sie myle to przepraszam ale tak było napisane) i pod tym psotem inni sie zgadzali nie pamietam tego ale ktoso beznany niech sie wypowie.
ja na przód daje Ky olejowe cały komplet ze wszystkim a na tył załoze SACHS gazowo-olejowe ale to sie jeszcze zastanowie.
bo zawiesznie jest nie ruszane chyba od nowosci w moim autku pozdr
jak cos to neich mnie poprawia



marcin998
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw mar 10, 2011 21:56

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: marcin998 » pn kwie 11, 2011 20:44

Mandriv19,
Fabrycznie w mk4 masz wszystkie amortyzatory gazowo-olejowe.
Nie widzę powodu żeby pchać olejowe, ale Twój cyrk Twoje małpy.
Samochód po zmianie amortyzatorów będzie twardszy, ale to dlatego że wywaliłeś stare zużyte amortyzatory które pewnie nie miały oleju, a o gazie już nie wspomnę. Dlatego będzie się wydawało że jest twardo.
Ja ostatnio założyłem do swojego samochodu na tył gazowo olejowe, stare amortyzatory jeszcze nie były do konca stryane, ale gazu w nich nie było, więc miałem tak jakby olejowe. Teraz na nowych jest dużo dużo lepiej.



marcin998
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw mar 10, 2011 21:56

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: marcin998 » pn kwie 11, 2011 20:46

Gustav pisze:Sachsów z Bilsteinem?
Mi wystarczy to że bilsteina robią w Turcji.



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: Mandriv19 » wt kwie 12, 2011 21:55

marcin998
wiem masz racje ale musisz wziąć pod uwage tez to ze stan polskich dróg jest opłakany.
i w niektórych okoloicach to drogi piaskowe są w lepszym stanie niz nie jaki asfalt tak zwany
no chyba ze masz taki tez nierówny asfalt to sorka ....
lecz tez nie porównuj asfaltu w niemczech a w polsce , gdyż u nas naprawa asfaltu wygląda poprzez wylanie kamyszka z odrobinom smoły i masy bitumicznej (po zimie to masakra)....
ja tez mam dylemat jak Gustav i niewiem jakie wybrac.....
to trzeba przemyślec gdyż kupic nei problem lecz sztuką jest kupić dobre amorki
a pozatym to co gustaw podał w pierwszym poście link do amorków bilsteina to troche nie realne zeby taki komplet tak tanio kosztował , bo to wysoka pułka to juz KYB mnei przekonuje
wiem nie zawsze to co drogie jest dobre...



Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: Gustav » śr kwie 27, 2011 20:56

No wieć panowie, ja narazie chyba decyduje się na sachs advantage na przód o numerze 200 954 o ile dobrze pamiętam, nie wiem tylko czy jak założe przód nówi to czy tył jakiś dziwny sie nie zrobi bo tam nic nie ruszałem oprócz wymiany odbojów ostatnio z sachsa, jutro bede dzwonić do mechanika i pytać sie o cene



Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: Gustav » czw kwie 28, 2011 10:45

A powiedzcie mi jeszcze, jak wymienię przód na nowy sachs gazowo-olejowy, a tył narazie zostanie ori... to jakieś nieprzyjemne skutki tego odczuję?
zastanawiam się czy nie jechać na stacje kontroli zeby sprawdzili % amorków... ile taka usługa kosztuje?



Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: Rudy Hiszpan' » sob sie 27, 2011 13:12

Jak zagadasz i nie mają za dużo elektroniki (nie wklepuje automatycznie przeglądu auta po wjechaniu na pierwszą ,,stację''), to może odpalisz gościowi dyskretnie 10-20.- to Ci sprawdzi.
Wyobraź sobie, że przód masz sztywny prowadzi się pewnie, a tył Ci się buja i ma gorszą styczność z drogą.



witczy1910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 21, 2009 11:19
Lokalizacja: Radom

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: witczy1910 » wt wrz 13, 2011 18:01

Witam!!
Mam takie pytanko a mianowicie chodzi mi o to że chcę wymienić sobie amortyzatory oczywiście cały komplet w Golfie 4 1.9 TDI 110!Zdecyduje się chyba na olejowo-gazowe tylko nie wiem jakiej firmy kupić!może coś mi podpowiecie jakie kupić??chciałbym kupić w granicy do 600zł!Ktoś mi polecił Bilsteina a dokładnie http://allegro.pl/amort-kpl-p-t-vw-golf" onclick="window.open(this.href);return false; … 79380.html czy dobre są te amorki??za wszelkie info będę wdzięczny!!



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Amortyzatory Bilstein VNE 4574 (B4?) Proszę o opinie

Post autor: piotrb79 » sob paź 08, 2011 14:48

Ja u siebie 2 miesiące temu wymieniałem komplet amorków w Variancie 4 TDI. Wziąłem wszystkie z Bilsteina i usze powiedzeić że auto faktycznie lepiej trzyma się drogi. Jest troche sztywniejsze choć zawias i opony są seryjne. Też na ten temat dużo czytałem i jestem zadowolony z wyboru. Nawet jak do tyłu wsiądą mi trzy osoby to jest ok na drodze.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości