Złamana sprężyna zawieszenia

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: DejaVu » sob kwie 02, 2011 16:24

Witam! dziś w końcu wymieniłem opony na letnie-i podczas wymiany mechanik zauważył że mam złamaną sprężynę lewą z tyłu-zdziwił mnie ten fakt bo nic nie świadczyło o tym że jest jakaś awaria w autku :hmm: Sprężyna jest złamana na samym dole w tym kielichu-sam jej koniec-reszta stoi'' normalnie'' w tej misce i nic mi nie stuka!? To znaczy stuka mi całe zawieszenie jak jadę u mnie po dziurach(droga polna 4km) tak normalnie jak to po dziurach-na asfalcie nic nie słychać! Czy mogę bezpiecznie jeździć i nic się nie stanie-najprędzej to będę miał czas w sobotę :chytry: I czy wymienia się jedną czy trzeba wymienić obie z tyłu?
Drugie pytanie jest takie-dlaczego w tym samym kole nie mam już prawie klocków ? jak w lato zmieniałem z tyłu tarcze i klocki! z prawej strony jest wszystko ok . Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: Qto » sob kwie 02, 2011 19:05

Co do sprężyny...miałem dokładnie tak samo jak Ty, przy zmianie kół wyczaiłem pęknięcie... nawet pęknięta w tym samym miejscu co u Ciebie. Pojechałem do sklepu z myślą zakupu dwóch sprężyn, ale wpadłem na pomysł, że drugą mogę zawsze dokupić jak po wymianie jednej będzie coś nie tak. Po wymianie lewej sprężyny autko stało równiutko także drugiej sprężyny nie kupowałem :bigok:
Co do klocków...może klocki nie odbijają (ręczny - walnięta linka) ?? Przejedź się kilka km tak żeby nie hamować za dużo i porównaj ręką czy lewa tarcza jest dużo cieplejsza od prawej...tylko jak będziesz dawał ostro po heblach to obydwie się zagrzeją i nie wyczaisz...i się poparzysz :hmm:



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: DejaVu » sob kwie 02, 2011 19:47

Dzięki za odpowiedź :pub: też kupię jedną sprężynę-jak będzie coś nie tak to wezmę drugą :bajer: Co do klocków to może być tak jak mówisz-rok temu zmieniałem z tyłu klocki i tarcze,bo w lewym klocku odpadła okładzina no i były rysy na tarczach więc zmieniłem,w lipcu jak robiłem przegląd to diagnosta mówił coś o ręcznym-że któreś koło bierze bardziej, tylko nie pamiętam które? acha , i jak wymieniałem te klocki i tarcze to coś robili przy prawym zacisku(to całe ustrojstwo co trzyma klocki) cylinderek chyba nie odbijał! Będę musiał i tym się zająć-najgorzej że mogę tym się zająć w sobotę bo w tygodniu po pracy nie chce sie ciągać po mechanikach :foch: Kurde same wydatki-zaraz wymiana olejów itp. i szmaciarze z PZU podnieśli stawkę płaciłem ponad 400 a teraz stówa więcej 60% zniżki. :rozpacz:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: grg474 » ndz kwie 03, 2011 09:56

DejaVu pisze:też kupię jedną sprężynę-
zerknij na swoją sprężynę i zobacz jakie ma plamki (np 1 srebrna i 2 zielone) - spisz plamki i poszukaj takiej samej na allegro
DejaVu pisze:Drugie pytanie jest takie-dlaczego w tym samym kole nie mam już prawie klocków ?
podczas wymiany należy przeczyścić tłoczek pod gumą zabezpieczającą - nie wraca i dlatego ciągle lekko przyhamowuje to koło


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: DejaVu » ndz kwie 03, 2011 12:19

grg474 pisze:zobacz jakie ma plamki
Gdzie tych plamek szukać??


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: grg474 » ndz kwie 03, 2011 13:42

tu http://allegro.pl/sprezyny-tylne-sprezy ... 29386.html na fotce na lewej sprężynie widać te plamki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: DejaVu » sob kwie 09, 2011 18:55

Ok sprężyny zmienione :bajer: kupiłem 2 nówki Polskie po 90zł. zagramaniczne były po 170 :kac: jeszcze mnie nie pogięło aby tyle dać za kawałek metalu :chytry: Wymienione zostały też klocki w lewym kole-okazało się że to od ręcznego który nie odbijał- mechanik popryskał wd-40 trochę po siłował się z tłoczkiem i zakazał używać ręcznego ! szykuje się kolejny wydatek -naprawa tego zacisku lub wymiana-wziął tylko stówkę :hmm: Ale jak wracałem do domu zauważyłem że hamulec coraz bardziej się zapada i okazało się że pier...ten metalowy przewód co idzie do zacisku :rozpacz: Zaraz zaczął piszczeć alarm ubytku płynu, jakoś dojechałem - pęknięcie załatałem gumową taśmą z felgi od motoru która zakrywa szprychy :hehe: nie wiem jak długo to wytrzyma-najgorsze że jutro niedziela i nie dostanę nigdzie tego przewodu! Mechanik telefonicznie mi poradził aby uciąć ten przewód i sklepać młotkiem :foch: Jakie macie sposoby na taką awarię?!


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: Szymon Jarosz » sob kwie 09, 2011 19:31

Podejrzewam ,ze jak mechanik szarpal sie z zaciskiem to uszkodzil przewod!Lepiej zmien tego mechanika ,ktory za popsikanie WD40 bierze 100zl!!! :panna:


ObrazekObrazekObrazek

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Złamana sprężyna zawieszenia

Post autor: DejaVu » sob kwie 09, 2011 19:51

Szymon Jarosz pisze:Podejrzewam ,ze jak mechanik szarpal sie z zaciskiem to uszkodzil przewod!Lepiej zmien tego mechanika ,ktory za popsikanie WD40 bierze 100zl!!! :panna:
Bez przesady :foch: może i mechanik się do tego przyczynił,ale stówkę to on wziął za wymianę dwóch sprężyn zawieszenia i przy okazji właśnie ten klocek.A nie dalej jak parę miesięcy temu inny mechanik też zmieniał ten sam klocek bo w czasie jazdy mi odpadła okładzina,wymienione zostały też tarcze hamulcowe z tyłu ,które na moje oko mogły jeszcze być(miały rysy) z zaciskiem nic nie robił i oto efekt ! Przewód miał prawo się uszkodzić ,samochód ma 11lat przewody pordzewiałe-może jak walczył z zaciskiem to uszkodził,lecz wydaje mi się że to nie możliwe! przewód pękł w miejscu nie przy zacisku tylko prawie po środku- on idzie przymocowany takimi plastikami do osi i pękł w tym miejscu. Nie wiem jaki jest koszt wymiany sprężyn u Ciebie , ale wcześniej za wymianę tarcz i klocków w innym warsztacie wzięli 2stówy.


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości