nowe autko : czesci drazki amorki itp itd

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

nowe autko : czesci drazki amorki itp itd

Post autor: Mandriv19 » śr mar 30, 2011 22:47

Witam serdecznie otóz jestem tutaj nowym uzytkownikiem a zarazem włąscicielem mojej pierwszej furki na ktorą ciezko zarobiłem :D to Golf 4
jeżdze nim od dwoch tygodniu podstawowe rzeczy wymieniłem teraz pora na zawiesznie bo patrząc pod spód nie było chyba trochę wymienianie co nie co ;)
otóż opd czego zacząć ??
co po sprawdzać ?? powyzej 120 km autko troche buja z przodu więc biore się za amorki obydwa więc pytnaie pierwsze :
1. Jaka firma Blistein czy KYB?? ( uwaga drogi po których jeżdze nie są równe tak więc twardsze zawieszenie odpada nie chce czuc drogi w kierownicy :D , szkodam i tez tpaicerki ;) , bo troche tu czytajac wynika z tego ze Blistein są twardsze ?? )
2. Jakie gazowo - olejowe czy same olejowe ?? ( tu znowu dylemat mowią ze olejowe są miekksze ?? ) ( doradzcie )
pozatym tulejki chyba bym wymienił wszystkei cztery z przodu i z tyłu na belce ( jak robic to prządnie ;) )
gumy drążki po sprawdzam i zobacze co i jak. lecz jak by co to jakich firm polecacie. z tego co czytam to FEBI lecz febi tylko pakuje wiec moze byc tam niewiadomo co chyba ze to cos na Lemford czy jakos tak :P
dzikei i z ogyr pozdro i proszę o wyrozumiałosc gdyz ja o rzeczy bardzo dbam i chce by to wszystko łądnie grało ;)
chce po poprostu miec komfort z jazdy :D mimo po tych polskich drogach :D



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

nowe autko : czesci drazki amorki itp itd

Post autor: wojtas46 » czw mar 31, 2011 06:33

Chcesz amorki bardziej miękkie , bierz olejowe .Firmy to BILSTEIN , KAYABA , SACHS , MONROE , trzeba sprawdzić też łożysko amorka wraz z poduchą , pod kątem luzów.Tuleje polecam firm LEMFORDER lub TRW , do sprawdzenia jeszcze sworznie wachacza , końcówki drążków . Ogólnie najlepiej wybrać się na diagnostykę na sprawdzenie zawieszenia , za ok 20 zeta sprawdzą co jest do wymiany i wtedy robisz wszystko kompleksowo . Jeśli nigdy przy tym nie grzebałeś to lepiej udać się do mechera , jak chcesz zrobić to sam , porady są na forum



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

nowe autko : czesci drazki amorki itp itd

Post autor: Mandriv19 » czw mar 31, 2011 18:58

a ktore jest lepsze ?? gazowo - olejowe czy olejowe??
bo z tego co widze bardziej poelcacie gazowo-olejowe. dlaczego ?? jakie ma zalety ??
które wiecej wytrzyma ??
a jesli chodzi o robote to bede robił to z tatą bo on lubi w takich rzeczach siedziec a ja tez troszke wiec razem se poradzimy ;)
dzięki Wojtas :)



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: nowe autko : czesci drazki amorki itp itd

Post autor: przemlin » czw mar 31, 2011 22:08

Tulejki wahacza przedniego , tylne pionowe polecałbym lemforedera tzw pełne nr to 8N 0407 181 B, wytrzymalsze 3 razy i auto prowadzi sie lepiej.Koszt takiej tulejki to optymistycznie 40zł za sztuke, plusem jest to ze nie trzeba uwazać przy zakłądaniu tzn nie da sie ich źle założyć,Ogólnie polecam lemfordera, ceny tuleljek markowych producentów nie samocno zróżnicowane, co orginał to orginał :grin:



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

nowe autko : czesci drazki amorki itp itd

Post autor: Mandriv19 » pt kwie 01, 2011 11:07

nom orginal to orginal ;) a co z tymi amorkami na nasze drogi? bo wiecie chce dobre ale takie zeby na tym mi tapicerka kokpitu nie ucierpiala; ) . tak mysle nad tymi kayaba olejowymi. mi chodzi o przod bo tyl jest w super stanie; -) aha i jeszcze jedno moze podajcie mi linki do jakis sklepow ?? bo na allegro to niewiem. chyba ze intercars bo mam do ich fili nie daleko? ?



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

nowe autko : czesci drazki amorki itp itd

Post autor: damian-ppp » pt kwie 01, 2011 14:51

Ja założyłem Bilsteina i nie narzekam... Zrobiłem na nich już ponad 80 000 km i jest super :bigok: Teraz nawet założyliśmy do ojca samochodu takie amorki - na przednich był nawet znak i numer VW, ponoć były one kładzone na pierwszy montaż... Amorki kupowałem właśnie na allegro...
Jeśli o tuleje chodzi - jedź na stację i sprawdź ich stan, bo po co wymieniać coś co jest dobre? U mnie tylne tuleje mają już prawie 250 000 km i jakoś nie skłaniam się do ich wymiany, a przód już zrobiony, oczywiście na Lemforderze...


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

nowe autko : czesci drazki amorki itp itd

Post autor: Mandriv19 » pt kwie 01, 2011 19:40

damian no włąsnie tej firmy chce kupc ale jakie masz ?? olejowo - gazowe czy same olejowe ?? bo o to mi chodzi ;)
bo firme wybrałęm ale teraz rodzaj :D na nasze drogi ?? dzieki wam za odp ;) Przemlin a ten tuleje co podałeś to są od Audi AS3 . one sa bardzo polecane :D pozdro ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości