Dudnienie/rezonans w całym aucie na "pofałdowanej" drodze

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

Dudnienie/rezonans w całym aucie na "pofałdowanej" drodze

Post autor: DonG » sob mar 26, 2011 17:44

Mam problem dotyczący "dudnienia" i ogromnego rezonansu, który powstaje w całym aucie podczas jazdy przy większej prędkości na nierównej "pofałdowanej" drodze. Szczególnie przy lekkim skręcie w prawo gdy na pofałdowanej drodze ciężar auta przenosi się i dociska na przednie lewe koło (strona kierowcy). Wymieniłem łożysko po tej stronie i kompletnie nic to nie zmieniło. Myślałem, że to felgi/opony - teraz założyłem inne koła (17") i problem jest dokładnie ten sam. Dodam, że przy wolniejszej jeździe i gwałtownych skrętach w prawo lewo (tak że całe auto się kołysze) również słychać podobne dźwięki.
Udało się rozwiązać komuś ten problem?
Byłem z tym u 2 różnych mechaników każdy zgodnie mówi, że to łożysko - zostało wymienione a problem nadal jest. Inny mechanik sprawdzał poduszki skrzyni, silnika- wszystkie ok. Przegub również był wymieniany więc to też odpada. W między czasie wymieniałem również sprężyny na sportowe by obniżyć auto i przy okazji tego zabiegu sprawdzono czy nigdzie nie ma luzów, które mogły by to powodować. Mechanicy polecali pojeździć jeszcze trochę i poczekać aż problem się nasili i sam wyjdzie - jeżdżę z tym już rok i nie mam zamiaru kolejnego sezonu znosić tego "dudnienia" :?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dudnienie/rezonans w całym aucie na "pofałdowanej" drodze

Post autor: Haki » sob mar 26, 2011 18:42

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=391391" onclick="window.open(this.href);return false; Czytałeś to kolego - tematyka bardzo podobna ,


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości