Dziwny stukot podczas jazdy.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomesko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:59
Lokalizacja: Jastrzębia
Kontakt:

Dziwny stukot podczas jazdy.

Post autor: tomesko » pt gru 10, 2010 21:20

Witam a więc stukot ten pojawia się w czasie jazdy na wprost, robi się głośniejszy przy jeździe po łuku w lewo i słychać trochę przy lekkim skręcie w prawo a przy mocniejszym skręceniu w prawo ucicha. Słychać najlepiej od prędkości 50km/h do 100km/h a częstotliwość wzrasta wraz z prędkością. Ciężko określić z której strony na pewno z dołu i chyba jakby z prawej. Dźwięk ten przypomina walenie czymś w auto od strony komory silnika. Podniosłem auto na lewarku, zdjąłem osłonę, wrzuciłem 5-kę wszedłem pod auto tam nic nie słychać nic o nic nie ociera ani nie uderza, śruby trzymają nie ma luzu na półosiach ani na łożyskach kół. Niema znaczenia czy sprzęgło wciśnięte czy nie ani to jaki mam bieg (wchodzą bez problemu) O prócz stuku nie dzieje się nic. Po rozpędzeniu auta, wrzuceniu luzu i naciśnięciu sprzęgł jest to samo. 2-wa miechy temu jeszcze było ledwo słyszalne. Spotkał się ktoś z czym takim ? Mam golfa 1,9 TDI (AGR)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Dziwny stukot podczas jazdy.

Post autor: wojtas46 » pt gru 10, 2010 21:28

Myślę że mogą to być przeguby , objawy na to wskazują



tomesko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:59
Lokalizacja: Jastrzębia
Kontakt:

Re: Dziwny stukot podczas jazdy.

Post autor: tomesko » pt gru 10, 2010 21:48

wojtas46 pisze:Myślę że mogą to być przeguby , objawy na to wskazują

Myślałem o tym na początku ale jak zaczęło stukać przy jeździe na wprost to zwątpiłem a podczas ruszania czy to prosto czy skręcając jest cisza.



tomesko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:59
Lokalizacja: Jastrzębia
Kontakt:

Dziwny stukot podczas jazdy.

Post autor: tomesko » ndz gru 12, 2010 14:43

Nie wiem kuzyn sugeruje coś z mechanizmem różnicowym :?



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Dziwny stukot podczas jazdy.

Post autor: katerpi » ndz gru 12, 2010 17:26

Miałem podobny przypadek u siebie. Zalałem nowy olej do skrzyni i olałem sprawę. Powiem Ci, że w przeciągu 2 tygodni wszystko wróciło do normy :helm: Błoga cisza :jezor:



tomesko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:59
Lokalizacja: Jastrzębia
Kontakt:

Dziwny stukot podczas jazdy.

Post autor: tomesko » ndz mar 20, 2011 20:36

Już jakiś czas temu poradziłem sobie z problemem. Trzeba było poczekać aż się pogorszy i w końcu doszedłem że to coś z łożyskiem a po wizycie u fachowca wyszło ze i piasta do wymiany. Dobrze że nic gorszego :-)



Taryfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:48
Lokalizacja: Włocławek(PL)-Bournemouth(UK)

Dziwny stukot podczas jazdy.

Post autor: Taryfa » pt mar 25, 2011 23:14

Ja miałem podobny problem, stuk jakby metal o plastik pukał albo jakby ktos naprężył line stalową i z niej strzelał co sie okazało najpierw poszły amory a potem łożyska. Polecam to sprawdzić.
Na postoju spusc reczny i na samym biegu złap z kolegami i bujajcie raz z jednej strony raz z drugiej powinno za którymś razem puknąć



Awatar użytkownika
Maxu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn cze 14, 2010 14:27
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Dziwny stukot podczas jazdy.

Post autor: Maxu » pt mar 25, 2011 23:53

Mi piszczało przy jechaniu na wprost i przy skręcaniu, jak się później okazało, to miałem do wymiany sforznie z przodu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości