Głośne stukanie podwoziu/zawieszeniu. Gdzie może być żródło

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nokash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 12, 2007 13:13
Lokalizacja: tarm ruins
Kontakt:

Głośne stukanie podwoziu/zawieszeniu. Gdzie może być żródło

Post autor: nokash » ndz mar 13, 2011 13:27

Witam. Jeżeli zły dział to proszę przenieść. Podczas jazdy strasznie stuka. Jakby ktoś walił młotkiem. Na końcu link do filmiku jaki dziś zrobiłem. Męczę się z tym już kilka miesięcy. Byłem już u trzech mechaniorów i żaden nie potrafi zdiagnozować jaka jest przyczyna. Wszyscy zgodnie mówią że nic się nie dzieje. Wymieniłem wszystkie poduszki pod silnikiem. Nie stuka także tłumik w żadnym miejscu. Dziś będę wymieniał sworznie wahacza. Wyczaiłem taki bajer że gdy podniosę auto lewarkiem tak jak do wymiany kół i poruszam kołem na "wszystkie strony" i wtedy gdy koło wisi podniosę czapkę zasłaniającą amortyzator ( pod maską ) to mogę poruszać nim. Robię tak z obu stron i wtedy nagle jak ręką odjął. Przestaje stukać. Wtedy robię jakieś 50 km i zaczyna znowu delikatnie postukiwać i coraz bardziej i bardziej aż zaczyna na maksa że aż trzęsie się lewarek zmiany biegów. Dodam że stuka bardziej gdy hamuję silnikiem i gdy dodaję gazu tak jak by wtedy gdy silnik dostaje oporu lub zaczyna ciągnąć. Przy skręcie kołami także stuka bardziej. Stukanie jest odczuwalne w całym aucie i nie wiem dokładnie gdzie jest źródło. Przy wolnych obrotach i jeździe 5/h stuka tak samo głośno jak przy większych obrotach i szybszej jeździe. Częstotliwość stukania jest adekwatna do prędkości co słychać na filmiku jak ruszam. Jedynie przy dużej prędkości ok 100/h stuka ciszej i rzadziej. Dziś jak jechałem do domu to jechałem po dziurach ( remontują nam drogę ) i w pewnym momencie jak by coś się ustawiło i przestało w ogóle stukać. Proszę o jakiekolwiek rady bo już mam dosyć i nie mam ochoty nawet do niego wsiadać bo nie można tego wytrzymać.
" onclick="window.open(this.href);return false;


BOSS - Besprzewodowa Obciągarka Samo Ssająca

Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Głośne stukanie podwoziu/zawieszeniu. Gdzie może być żródło

Post autor: tomek mk2 BDE » ndz mar 13, 2011 13:49

trzeba sprawdzic przeguby. mialem nie dawno cos podobnego w swoim scirocco. u mnie stukanie odzywalo sie po przejechaniu kilku kilometrow i przy wiekszej predkosci. jak jezdzilem po miescie wszystko bylo ok, na skreconych kolach przegub nie trzeszczal a jak wyskoczylem za miasto przy predkosci ok 100kmh odzywalo sie stukanie podobnie glosne jak u ciebie a stuki byly wyczuwane w nogach. myslalem ze to skrzynia biegow i nic nie robilem bo byly duze mrozy az pewnego dnia stuki sie nasilily, zatrzeszczalo i wysypal sie przegub zewnetrzny.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Głośne stukanie podwoziu/zawieszeniu. Gdzie może być żródło

Post autor: Tomasz Bis » wt mar 15, 2011 23:06

Szczerze współczuje :otepienie:
To zdecydowanie układ przeniesienia napędu.Obstawiam przegub wewnętrzny . Jak to sprawdzić ? szukajka pomoże /dużo pisania :helm: /
nokash pisze: Byłem już u trzech mechaniorów i żaden nie potrafi zdiagnozować jaka jest przyczyna.
:bajer: szukaj lepszego
nokash pisze:Wszyscy zgodnie mówią że nic się nie dzieje.
może aparaty słuchowe mieli powyłączane :rotfl:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=366706" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=360185" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=358275" onclick="window.open(this.href);return false;
Może tutaj coś znajdziesz .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Głośne stukanie podwoziu/zawieszeniu. Gdzie może być żródło

Post autor: Johnatan » wt mar 15, 2011 23:56

Pewnie, jedziesz po asfalcie niby tu równo a wali.. puka.. to na 100% przeguby walą. Jak, twoi mechanicy nie wiedzą co tak wali, a ja po tym filmiku z komórki słysze jak byk że to przegubu to już lepiej do tych swoich mechaników nie jedz.. Wystarczy zdjęć przeguby z piast i je wymarać rękoma. Nie mogą miec dużych luzów w kierunkach w których kręci sie koło.. minimalny moze być ale to 1mm. a w kierunku oś-kołpak ma być też lekki luz ale nie że sobie cały przegub wpychasz i wyciągasz. Z resztą, co tu sprawdzać, sprawdzać to teraz sobie możesz inne używane przegubu, a jak nowe to nie tanie bo za rok bedziesz miał Replay z rozrywki :D:D


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

nokash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 12, 2007 13:13
Lokalizacja: tarm ruins
Kontakt:

Głośne stukanie podwoziu/zawieszeniu. Gdzie może być żródło

Post autor: nokash » czw mar 17, 2011 16:08

Wszystkim wam chłopaki dziękuję. Tomasz Bis, Masz rację. Pojechałem do mechaniora i powiedziałem w prost. Sprawdź przegub wewnętrzny. Podniósł, sprawdził, i to było to. Był już wytarty tam gdzie te kulki siedzą. Koszt wymiany 30zł. Nareszcie nie stuka :)


BOSS - Besprzewodowa Obciągarka Samo Ssająca

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości