Prośba oceny stanu kielichów

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cornishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 10, 2011 23:33

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: cornishon » ndz mar 13, 2011 22:36

Witam
Krótkie pytanie, czy ten stan jest normalny? Czytałem już w wątkach, że może być ten talerzyk (kielich) wyżej, ale czy aż tyle?
Czasami lewy jest normalnie, czyli niema prześwitu, czasami jest, prawy jest wyżej cały czas. Naturalnie zmieniają kąt przy skręcie
Nie bijcie, jestem nowym użytkownikiem, nawet nie wiem jak się te wszystkie części nazywają.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 13, 2011 22:53

Za duża jest przerwa, wymień oba łożyska górne kolumn. Niech mechanik oceni czy jeszcze czegoś nie trzeba wymienić przy okazji - końcówki drążków, sworzeń, tuleje na wahaczach itp, ponieważ zużycie tych łożysk późno występuje i można się spodziewać czegoś jeszcze. Chodzi o to że po wszystkich tych zmianach trzeba jeszcze geometrię ustawiać, więc lepiej kompleksowo to zrobić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

cornishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 10, 2011 23:33

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: cornishon » ndz mar 13, 2011 23:00

Byłem przedwczoraj u mechanika, klocki wymieniałem, miał sprawdzić jeszcze końcówki drążków itd, powiedział, że niby na obydwu końcówkach jest tyle samo luzu, ale, że nie trzeba tego koniecznie teraz wymieniać.
No i moje pytanie jest takie,czy możliwa jest ocena stanu drążków bez ingerowanie w zawieszenie? W sensie czy te uniesione kielichy nie są spowodowane tym, że mechanik coś tam grzebał? A może było to celowe abym się do niego niedługo zwrócił po kolejną naprawę? Nie przypominam sobie by wystawały tak bardzo wcześniej.



szymek118
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 26, 2010 23:47
Lokalizacja: lublin

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: szymek118 » ndz mar 13, 2011 23:17

jak wymienił na jakieś zużyte górne mocowania to jest to możliwe :P
aa jak jest tyle samo luzu to przydałoby się wymienić, moim zdaniem luzu nie powinno być w ogóle :)



maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Re: Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: maxan » wt mar 15, 2011 02:46

Paweł Marek pisze:Za duża jest przerwa, wymień oba łożyska górne kolumn. Niech mechanik oceni czy jeszcze czegoś nie trzeba wymienić przy okazji - końcówki drążków, sworzeń, tuleje na wahaczach itp, ponieważ zużycie tych łożysk późno występuje i można się spodziewać czegoś jeszcze. Chodzi o to że po wszystkich tych zmianach trzeba jeszcze geometrię ustawiać, więc lepiej kompleksowo to zrobić.
Mam podobnie jak kolego powyżej...czyli wystarczy wymiana łożysk?(ewentualnie jeszcze jakieś 'gumy') ... już się bałem iż całe amory będę musiał wymienić...


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

szymek118
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 26, 2010 23:47
Lokalizacja: lublin

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: szymek118 » wt mar 15, 2011 12:15

tak wymień górne mocowania wraz z łożyskiem i będzie dobrze, same łożyska nie pomogą bo to guma jest wybita



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Re: Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: VWaldini81 » wt mar 15, 2011 13:17

szymek118 pisze:... guma jest wybita
Raczej zbita na placek :hmm: Nowa guma ma wysokość 54mm, a zdarzają się po wyciągnięciu starej że są tak zgniecione i maja 30mm :okej:


Obrazek

Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: ggregorii » śr mar 16, 2011 14:59

Jeśli masz wybite gumki to podnieś auto i poruszaj kołem góra dół i powinieneś wyczuć luz z resztą jeśli są to powinno słychać tłuczenie z przodu.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: maxan » czw mar 17, 2011 02:01

Dzisiaj wymieniłem gumki + łożyska - gumki miazga do tego rozbite/odkształcone, łożyska nic lepiej - zatarte , odkształcone...
Po wymianie od razu inna jazda ;] / nie ma już przerwy i jestem happy ..hehe
Dzięki za pomoc!
PS: Ciekawe ile wytrzymają nowe gumy - mam tak twarde zawieszenie iż przodu nie da się ruszyć...

Edit:
A jeszcze jedna sprawa ... mechanik powiedział iż w mk4 po wymianie wyżej wymienionych elementów geometria jest zbędna czy to prawda? ( podobno w mk3 trzeba ustawić na nowo a w mk4 już nie...)


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

szymek118
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lip 26, 2010 23:47
Lokalizacja: lublin

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: szymek118 » czw mar 17, 2011 12:14

nie trzeba



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Prośba oceny stanu kielichów

Post autor: kiss » wt mar 22, 2011 18:02

maxan pisze:nie ma już przerwy
A możesz dać fotkę jak to teraz po wymianie wygląda?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości