Jajowatość kół podczas hamowania

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

electro831111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 23, 2009 13:31
Lokalizacja: Gliwice

Jajowatość kół podczas hamowania

Post autor: electro831111 » ndz mar 06, 2011 14:08

Witam. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania podczas hamowaniu wyczuwam efekt jajowatych kół tzn. jakby siła hamowania się zmieniała w trakcie dojeżdżania do świateł (raz mocniej raz słabiej). Efekt jest wyraźnie wyczuwalny przy niskich prędkościach gdy już dojeżdżam do świateł. Kilka miesięcy temu wymieniałem z przodu tarcze i klocki na TRW bo miałem drgania na kierownicy podczas hamowania. Tym razem drgań nie ma. Podczas mocnego hamowania efekt nie występuje lub jest niewyczuwalny, trudno stwierdzić. Jeżdżę na praktycznie nowych oponach i felgach (mają rok), podczas jazdy jest wszystko w porządku, tylko podczas hamowania jest problem. Robiłem niedawno też remont przedniego zawieszenia (gumy i łączniki stabilizatora,przeguby kuliste i tuleje wahacza), ale wątpię aby to miało wpływ. Czy możliwe jest aby ten efekt był wywoływany krzywymi tarczami z tyłu? Szykuję się do wymiany amortyzatorów oraz sprężyn i wolałbym przy okazji wyeliminować ten problem. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jajowatość kół podczas hamowania

Post autor: Qto » ndz mar 06, 2011 14:11

Sprawdź czy przednie tarcze się nie wygięły...



electro831111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 23, 2009 13:31
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jajowatość kół podczas hamowania

Post autor: electro831111 » ndz mar 06, 2011 14:26

Qto pisze:Sprawdź czy przednie tarcze się nie wygięły...
Czyli stawiamy jednak na przednie tarcze, jak dotrze do mnie paczka z amorami i sprężynami to podczas wymiany powiem mechanikowi, żeby sprawdził tarcze, powiem mu też żeby przy okazji obadał piastę, bo ciężko mi uwierzyć żeby same z siebie się pokrzywiły. Mają przejechane max 2 tyś. km. Zobaczymy co wyjdzie.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Jajowatość kół podczas hamowania

Post autor: stonefree » ndz mar 06, 2011 19:49

electro831111 pisze:powiem mechanikowi, żeby sprawdził tarcze,
Możesz też odżałować 30 PLN i sprawdzić heble przód i tył na diagnostyce hamowni- powinno pokazać co jest krzywe.



electro831111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 23, 2009 13:31
Lokalizacja: Gliwice

Jajowatość kół podczas hamowania

Post autor: electro831111 » sob mar 12, 2011 18:32

Dzisiaj odebrałem samochód z serwisu i okazało się, że problem dotyczył dosłownie jajowatości kół, jedna z felg była krzywa, po przerzuceniu na tył i wyważeniu jest wszystko ok. Dodatkowo przeczyszczono mi hamulce, teraz są takie jak powinny być. Dzięki za wszystkie rady i szerokości :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości