strzelanie z przodu z lewej strony na postoju

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michalxd90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 05, 2011 18:58

strzelanie z przodu z lewej strony na postoju

Post autor: michalxd90 » sob mar 05, 2011 21:11

Mam taki problem w swoim Golfie 4 1.9 tdi ahf ,że jak stoję w miejscu i skręcam kierownicą w lewo to mi sztrzela coś z lewej strony tak samo jak zjeżdżam z jakichś krawężników to też mi z lewej strony stuka. To samo jak już mam skręconą kierownicę i odkręcam ją do neutralnego położenia.Dodam że samochód jak stoi to jest lekko obniżony na przodzie z lewej strony. Jakby miał krótszą sprężynę.
I z tego co pamiętam nie strzela już nic powyżej prędkości 10-30km/h
A i dziś przejechałem całą linię, zbieżność ok , amortyzatory itp wszystko co możliwe było ok.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

strzelanie z przodu z lewej strony na postoju

Post autor: Haki » ndz mar 06, 2011 01:18

Przegub do sprawdzenia ,,, ewentualnie coś się poluzowało przy wahaczu .
Do sprawdzenia jeszcze łożysko amorka ...

PS - u mnie jak siadła jedna ze stron - tak minimalnie to okazało się ,że sprężyna pękła :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

strzelanie z przodu z lewej strony na postoju

Post autor: grg474 » ndz mar 06, 2011 11:51

Haki pisze:PS - u mnie jak siadła jedna ze stron - tak minimalnie to okazało się ,że sprężyna pękła
zacznij myślę od tego - u szwagra dokładnie był dźwięk tylko przy kręceniu kołami - pękł górny zwój sprężyny


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: strzelanie z przodu z lewej strony na postoju

Post autor: guziolek » ndz mar 06, 2011 16:45

grg474 pisze:
Haki pisze:PS - u mnie jak siadła jedna ze stron - tak minimalnie to okazało się ,że sprężyna pękła
zacznij myślę od tego - u szwagra dokładnie był dźwięk tylko przy kręceniu kołami - pękł górny zwój sprężyny
michalxd90 pisze:A i dziś przejechałem całą linię, zbieżność ok , amortyzatory itp wszystko co możliwe było ok.
Wg mnie na ścieżce by wyszło, że sprężyna pęknięta, no chyba że sama końcówka zwoju. Obstawiałbym raczej łożysko amortyzatora tak jak Haki na początku sugerował.



krzysiek401
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 28, 2011 21:26

strzelanie z przodu z lewej strony na postoju

Post autor: krzysiek401 » wt mar 08, 2011 21:10

mam to samo z prawej okazuje się z obserwacji w kanale że sprężyna przy skręcaniu kołami nie od razu kręci się z podstawą amora i powstaje ten dźwięk . jeśli sprężyna jest cała to łożysko to w kielichu i gumowa tuleja do wymiany .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości