Przód strasznie wysoko

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Misiek_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 17, 2011 19:31

Przód strasznie wysoko

Post autor: Misiek_01 » ndz lut 27, 2011 18:07

Witam,
Mam problem po wymianie zawieszenia. A mianowicie auto wygląda tak.
Obrazek

Obrazek

Jest na nowym sportowym zawieszeniu TECHNIX-sa. Na stronie było podane że obniżenie będzie 60/40. Ale to nie to. Dodam ze wymieniłem też poduszki amortyzatora (nr.5) I miałem problem ze złożeniem całej kolumny. Mianowicie górne gniazdo sprężyny z poduszko na rysunku 5 i 6.

Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przód strasznie wysoko

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 27, 2011 23:15

a na czym ten problem polegał? Nie było to tej zawiechy specjalnych niższych talerzyków górnych na przód dodanych?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Misiek_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 17, 2011 19:31

Przód strasznie wysoko

Post autor: Misiek_01 » ndz lut 27, 2011 23:54

Własnie nie jestem pewnie czy górne gniazdo sprężyny powinno wejść częściowo do poduszki czyli do nr 5 na rysunku.

Zastanawiam się też czy czasem ktoś nie pomylił zestawu. Czyli czy na pewno sprężyny które mam powinny być u mnie. Ja mam 1.3 benz. chodzi o to czy nie mam przez przypadek na jakieś większe obciążenie. BO wydaje mi się że jak jest większy silnik to i twardość sprężyn powinna być inna.



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Przód strasznie wysoko

Post autor: majekMK2 » czw mar 03, 2011 21:46

powiem ci tak silnik 1.3 jest małym silnikiem i dlatego moze to byc powód a nawet napewno ze nie lezy z przodu jak nalezy


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

Przód strasznie wysoko

Post autor: nkt29 » czw mar 03, 2011 22:06

Pisz do gościa żeby ci wymienił springi na krótsze jeśli jest taka możliwość. Może fakt , coś pomieszali w sklepie chociaż rzadko się to zdarza ponieważ zestawy powinny być w pudełkach ori zapakowane. Gdzie to kupiłeś?


Obrazek

Misiek_01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 17, 2011 19:31

Przód strasznie wysoko

Post autor: Misiek_01 » czw mar 03, 2011 22:28

Całe zawieszenie kupiłem na allegro, facet sam mi je przywiózł. Z rozmów z nim wyszło że sprężyny są dobrze dobrane. Przed wczoraj wyregulowałem tył (bo jest taka możliwośc). I nawet się wyrównało.
Ale żebym się nie nudził:] to teraz coś mi trze w tyle =/ (przy obciążeniu trzech kumpli). Jedyne o czym teraz myślałem to żeby kupic coś takiego

http://moto.allegro.pl/gumy-usztywniaja ... 95175.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma bądź miał to ktoś z was???



Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

Przód strasznie wysoko

Post autor: nkt29 » czw mar 03, 2011 23:45

Ja bym nie zakładał gum. Sam nie stosowałem ale z tego co czytałem na forum szkodzą sprężynom. Jest ponoć większa szansa że ci pęknie. Z racji że nie pracuje cała sprężyna, jest bardziej narażona na pęknięcie. Są zwolennicy i przeciwnicy, niech się jeszcze inni wypowiedzą.
Mam ze starego zawiasu springi przód/tył jakieś chyba niemieckie, bo na nich gofer przyjechał z niemiec. Jednak nie znam firmy bo farba prawie całkiem zeszła. Jak chcesz mogę ci sprzedać tanio bo mi i tak leżą. Jak będziesz zainteresowany to zmieże wys. swoich bo nie wiem ile mają. Trójka z silnikiem 1.6 siedziała na nich tak że szpara między kołem a błotnikiem była taka że palce było ciężko wepchnąć w poziomie. Mniej więcej trzeba było wkładać pod kątem ok 45*. coś tak jak tobie siedzi tył,może ciut wyżej.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości