sworzeń wahacza obluzowany?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

sworzeń wahacza obluzowany?

Post autor: domagalag » czw lut 17, 2011 01:49

Mam Golf 2 z 1987r. Wymieniane kilka tysięcy km temu były sworznie wahacza - takie jak te - http://images.okazje.info.pl/p/motoryza ... -83-92.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; .

Ale na jednym wahaczu stuka i mimo, że klinem jest śruba to po jej dokręceniu też dalej chodzi delikatnie w górę i dół stukając, takie to sprawia wrażenie jakby tej śruby "klina" nie było. Ale śruba jest, dokręciłem ją nawet ale dalej jest to samo, czy to znaczy , że ten rowek klina się obrobił z powodu naszych pieknych dziur na drodze i trzeba wymienić sworzeń?? Czy można coś doradzić na to? Ktoś mi podpowiedział, że jeśli klin za luźno to można jakąś blaszkę podłożyć tam w ten rowek i dokręcić ponownie śrubę?



Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

sworzeń wahacza obluzowany?

Post autor: tobi19761 » czw lut 17, 2011 15:23

Nie stosowałbym półśrodków kup sworzeń i ten klin no i wymień!


tobi

Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

sworzeń wahacza obluzowany?

Post autor: juro » czw lut 17, 2011 18:17

Kup nowy sworzeń ale w komplecie ze śrubą, proponuję ci lemfordera tam w komplecie masz wszystko co potrzeba.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

sworzeń wahacza obluzowany?

Post autor: Johnatan » sob lut 19, 2011 11:16

Moze kupiłes złą średnice swozna. Było ich pare. Tez polecam Lamfordera, mam Febi i po 6 miesiącach mam już sparciałe gumy osłonowe.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

sworzeń wahacza obluzowany?

Post autor: domagalag » ndz lut 20, 2011 05:44

właśnie nie wiem, bo w sklepie mówią mi, że do mojego modelu to są 2 średnice i co zrobić? Tamte sworznie wymieniałem rok temu. może rzeczywiście były te mniejszej średnicy no ale tam się to dokręca i to dociska w sumie?

Zanim przeczytałem Wasze posty to kupiłem już sworzeń, niemiecki za 31 zł. Ale do kitu ten zestaw - sam sworzeń, brak śruby klina i reszty śrub oraz nowej podkładki z nakrętkami. A jak dawniej kupiłem to było wszystko w zestawie bo jak stare sworznie wymieniałem to te dolne śruby pordzewiały, że trzeba było ciąć szlifierką..

W sklepie mówił gość , że są na średnicę 17 i 19, pomyśłałem, że skoro mi chodzi góra dół i tłucze się to może te poprzednie były małej średnicy więc zamówiłem ten większy, chociaż wszystko wyjdzie w praniu, gość ma na sklepie katalog i zastanawia się co mi sprzedać..

No nic, założę to w najbliższym czasie, teraz zimno strasznie, w garażu ciasnota, trzeba na dworze robić, ale jakoś się zabiorę, najwyżej jak coś nie tak będzie z samym klinem lub śrubami to trzeba będzie dokupić lub coś wyszukać...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

sworzeń wahacza obluzowany?

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 20, 2011 12:58

zmiana średnicy była w 1987 roku, masz auto właśnie z 87 więc pierwsza myśl jest taka że kupiłeś 17 a masz mieć 19 mm. Ale przecież kolego to widać przy składaniu jak się robi, 2 mm to duża różnica. I nie było tak dużo rodzajów tylko 17 lub 19 mm, z nakrętka - klinem, oraz do GTI z MK3 z nakrętka od góry


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

sworzeń wahacza obluzowany?

Post autor: Johnatan » pn lut 21, 2011 00:39

kup lamfordera.. bo inne bedziesz wymieniał po 5 miesiącach..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

Re: sworzeń wahacza obluzowany?

Post autor: domagalag » wt lut 22, 2011 09:46

No i okazało się, że średnica 19 to był za duży :/

No nic, teraz wiem, że mam kupić na @17, przy okazji najlepiej wymieniać parami więc od razu pasowałoby 2 sztuki. Kupię i na razie schowam sobie na zapas Lamfordera, ponieważ przy demontażu tego mojego okazało się, że śruba klinowa była krzywa, po zastosowaniu nowej śruby jest elegancko :)

Na razie więc nie będę może wymieniał na nowe ponieważ te co mam sworzenie to były wymieniane 6 tyś km temu, więc jeszcze powinienem trochę pojeździć. Nawet nie pamiętam jakiej były firmy. Jak coś będzie nie tak w przyszłości , i te sworznie co mam zamontowane będą się kończyć to będzie jak znalazł

Dziękuję bardzo za pomoc i za porady . Pozdrawiam :mk3:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości