Porada co robić a co nie - korozja

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pitermxa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 31, 2011 12:54

Porada co robić a co nie - korozja

Post autor: pitermxa » czw lut 17, 2011 17:34

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum,
Jestem szcześliwym (chyba) posiadaczem golfa III 1.6 Kat 75KM
Otóż chciałbym od was porady, jakie są koszty następujących napraw, oraz jaka jest pilnośc ich wykonania.
1. Kielichy od amortyzatorów. Najpierw zauważyłem, że skorodowała taka jakby osłonka wokół kielicha amortyzatora prawego. Blachasz mi powiedział, że jak zacznie go czyścić to na pewno powstaną dziury, dodatkowo sprawdził drugi kielich i okazało się, ze jest w podobnym stanie. Wyliczył mi za ich naprawę 700PLN.
2. Na tylniej klapie wokół tablicy rejestracyjnej są dość głębokie wżery rdzy. po samym środku na pewno pojawią się dziury po wyczyszczeniu.
Są 2 rozwiązania nowa (używana) klapa za ok 200pln plus montaż ok 350 pln 450 pln z malowaniem
Lub wycięcie skorodowanej części i załatanie żywicą lakierowanie - ok 300 pln.

3. Na kanale zauwazyłem, że progi są nieco poszatkowane na długości ok 30-40 cm od po obu stronach od nadkola przedniego w kierunku nadkola tylniego (pokiereszowanie jakby wynikało z podkładania lewarka)
Do tego mam dodatkowe pytanie.... jaki byłby orientacyjny koszt takiej naprawy? I czy to jest na tyle poważne, że mogę mieć problemy z nadchodzącym przeglądem...

Proszę o jakieś weryfikacjie porady lub sugestie...
Wszelkie informacje mile widzane..
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Porada co robić a co nie - korozja

Post autor: roger18sx » sob lut 19, 2011 22:06

według mnie to lepiej zrobic swoja klape niz kupic inna a raczej druga tez idealna nie bedzie. ja akurat swoja sam sobie zrobiłem bo sie tym zajmuje bo nie bede płacił mega kasy blacharzom za ich robote na odpierdol


VW NA ZAWSZE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości