mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: maki.pioterk » śr lut 16, 2011 16:32

Witam, mam problem z golfem mk4 tdi 110 rok 99. Byłem juz u kilku magików i nikt nie wie co sie dzieje. Otóż podczas delikatnego skrecania (najbardziej w prawą strone, gdy skrecam w lewa to i tak słychac stuki w lewym kole ) i dodawania gazu oraz go puszczania obojetnie od biegu choc najbardziej słychac na 1 i 2 tak ze samochód szarpie słychac stukanie w kole , wymienione wahacze , gorne mocowania lecz nic to nie dało, drązki wszystko oki, był podnoszony wszyscy twierdza ze przegób tylko ktory? choc ich decyzje sa zmieniane co chwile gdyz osłony są całe, żadnych wycieków smaru itd luzy tez minimalne, karzą mi jeżdzic az sie rozsypie;/ czuc jakby był delikatny gdzies luz a to jest wkurzajace bo na każdym skrzyzowaniu podczas skrecania słychac stuki :((( czy to moze byc problem ze skrzynia? podczas jazdy na wprost nic takiego sie nie dzieje, praktycznie zero luzu, biegi wchodza idealnie, nic nie wyskakuja, przy maksymalnym skrecie i jeżdzeniu po 8 ze stała predkoscia wszystko oki, dzieje sie to dopiero gdy zwalniam i dodaje gazu tak zeby autem szarpnęło lub gdy puszczam sprzegło majac delikatnie stecone koła, przy ruszaniu na wprost oraz nawet ze skreconymi kołami jest oki. Bardzo proszę o pomoc bo juz nie wiem co mam robić:(((



maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: maki.pioterk » śr lut 16, 2011 18:08

ktoś pomoże ? :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:



Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: PawelM » śr lut 16, 2011 19:20

maki.pioterk, Jestem chyba w podobnej sytuacji co Ty, wlasnie zdjalem polos i widze luz na wieloklinie od strony przegubu wewnetrznego. Moj temat jest w tym dziale, moze Ci cos pomoze


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: maki.pioterk » czw lut 17, 2011 20:05

wymieniona poduszka od skrzyni i juz ustało w 80% :) choć coś jeszcze stuka ;/ jutro wymiana kolejnej poduszki;/



tobi1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 15:15
Lokalizacja: sanok

Re: mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: tobi1111 » czw lut 17, 2011 23:13

pojedynczy stuk czy wielokrotny rytmiczny ?



Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: PawelM » pt lut 18, 2011 01:19

maki.pioterk, Rozebralem cala polos u siebie i byl ten luz na wieloklinie, pozyczylem nowy przegub, na nim jest wiekszy luz niz na moim oryginale:/ wiec moj raczej dobry, szukam dalej. Bylo u Ciebie widac jakas usterke tej poduszki ?

Czy na biegu puszczajac sprzeglo bylo widac jakis luz na tej poduszce, ewentualnie slychac stuki trzymajac na hamulcu?


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: maki.pioterk » pt lut 18, 2011 07:39

stuki pojawiaja sie przy szarpaniu silnikiem, przed wymianą poduszki pod skrzynia podczas skręcania w prawą stronę było słychać stukanie i tak jakby szuranie w okolicach lewego koła , wymiana poduszki pod skrzynią spowodowała ze teraz stukanie jest mniejsze ale szuranie zostało lecz tylko podczas jazdy na wprost z nagłym depnieciem na gaz i puszczeniem , oraz skrętu w lewą stronę , dzis wymieniam kolejną poduszkę tą pod silnikiem na środku co jest . Co do uszkodzen poduszki hmmm ruszane było silnikiem podczas zaciagnietego recznego , łapą i nic bardzo nie bylo widac , minimalny luz a jednak wymiana tej pod skrzynia dużo dała , a i miałem jeszcze taki obiaw ze stojac na postoju dajac gazu np do 2 tysiecy obrotów i puszczeniu gazu w okilicy 1300 zarzucało silnikiem, ta wymia poduszki to wyeliminowała :) jest juz nieźle choc jeszcze długa i kosztowna droga przedemną ;/ dzwieki jakie teraz dochadzą z okolic lewego kola to takie (szur szur) podczas jazdy na wprost i szarpenie poprzez dodawanie i odpuszczniem gazu oraz stuki i szuranie podczas skrecania w lewa strone i też szarpiąc gazem i tez tylko w okolicach lewego koła ehhhh oby to była to jeszcze ta poduszka na dole;/



Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: PawelM » pt lut 18, 2011 15:04

maki.pioterk, rozumiem ze wymieniles ta kolo akumulatora? wlasnie zastanawialem sie nad ta pod skrzynia


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: maki.pioterk » pt lut 18, 2011 16:40

tak wymieniłem ta co jest pod filtrem powietrza ,a dzis jeszcze tą na spodzie co jest z łapą nom i hmmmm efekt jest znaczny ale przy gwałtownym operowaniem gazu cos tam jeszcze go boli;/ moze jeszcze jadna poduszka;/ wszystko to robiłem w feu vert, byłem na stacji diagnostycznej , wszystko w super stanie (zresztą bo nowe) kazali jeżdzić aż cos sie rozsypie;P :rozpacz: olej w skrzyni jak nowy wiec raczej tam nic sie nie posypało;/ do wymiany z całego zwieszenia została poduszka ta od strony rozrządu nom i przeguby ;/ ale narazie nie ma tagedi ;) zobaczymy co sie stanie jak pojeźdze troche ;/ jeden z mechaników twierdził ze muszą sie poduszki ulozyc , jeden ten ze stacji diagnostycznej powiedział ze to normalne (umieszczenie silnika )ze podczas szarpania gazem on wpada w szarpanie , i jeszcze jedna wypowiedz , to jest diesel i ma cos stukac , szarpac itd :P :okej: daj znac jak sie wyjasniło to u Ciebie:) uszkodzenia w poduszkach na pierwszy rzut oka nie bylo widac a jednak ładnie hrobotała :)



tobi1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 15:15
Lokalizacja: sanok

Re: mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: tobi1111 » pt lut 18, 2011 20:11

jak wymieniłeś wszystko na wahaczach to pewnie gumy i łącznik stabilizatora tez,zostaje przegub jak stuka na prostych kołach to wewnętrzny można to łatwo sprawdzić poproś kogoś żeby ci pomógł podnieś samochód z przodu zapal silnik wrzuć bieg i dodawaj gazu i jednoczesne mocno hamuj druga osoba nich słucha skąd dobiega stukanie jak będzie stukot to tylko przegub możesz też kręcić kierownica w pozycji w której stukało najmocniej pamiętaj tylko o ostrożności żeby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia



maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: maki.pioterk » pt lut 18, 2011 22:08

tobii1111 ta opcja tez była sprawdzana, samochód na podnośniku , hamowanie i ruszanie przy skreconych i wyprostowanych lecz nic nie słychac było nawet delikatnego stukniecia;/ przeguby tez sprawdzane były jeźdząc w 8 po placu z kazda predkoscia i szarpaniem zadnego stukniecia, pojeżdziłem autkiem troche i tego stukania juz prawie nie ma , a zauważyłem jeszcze ze jak był na podnośniku z wrzuconym biegiem podczas rozpedzania gazem i hamowaniem to silnik poruszał sie troche , byc moze ze jeszcze ta poduszka od strony rozrzadu , bo z tamtej strony najwieksze miał wychylenia gdyz ta od strony skrzyni i łapa pod spodem sa nowe, kazali jeżdzic i sie nie przejmowac ehhhh jest jakas opcja zeby sprawdzic ta poduszke bez rozbirania (troszke ciezki tam dostep jest;/) wymienie ja dopiero podczas duzego serwisu( rozrząd oleje itd)



tobi1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 15:15
Lokalizacja: sanok

Re: mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: tobi1111 » pt lut 18, 2011 23:25

no to sprawdziłeś chyba wszystko dodam ze u mnie tez na początku podniesienie samochody nic nie dało podczas normalnej jazdy czasami sos stukało i już ale pól roku później sposób z podnośnikiem pokazał ze to przegub wewnętrzny ale u ciebie może być inaczej
pozdrawiam i życzę wytrwałości



maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: maki.pioterk » sob lut 19, 2011 00:14

zobaczymy :) mam nadzieje ze delikatnie uszkodzony przegub nie zrobi mi spustoszenia skrzyni;/ pojeżdze troszkę i dam znac co i jak z autkiem :)



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

mechanicy bezradni stukanie w kole mk4 110tdi

Post autor: jacek100 » sob lut 19, 2011 10:22

jak skrecasz w lewo lub prawo i terkocze to przeguby zew



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości