Stukanie i luzy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Stukanie i luzy

Post autor: mlek0 » pt sty 21, 2011 21:16

podczas jazdy słychać stukanie przy przyspieszaniu i redukcji z przodu. Gdy wjeżdżam na dziury dźwięk jest taki jakbym miał luzy na wahaczach i mnie teraz zastanawia czy przyczyną są luzy lub wybite gumy na wahaczach, bo wiem tez że mam Mc Persona wybitego i ciekawi mnie czy to jest ten dźwięk czy też nie. Dodatkowo mam pytanie czy Mc Person to jest same łożysko czy te łożysko z gumą co mocuje się. Ile takie cos może kosztować bo jak patrze w sklepie intercars to znalazłem same łożysko za 20zł. Mechanik powiedział że mam do wymiany całego Mc Persona i co w chodzi skład niego?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Stukanie i luzy

Post autor: prezesik25 » pt sty 21, 2011 22:34

mlek0 pisze:Mechanik powiedział że mam do wymiany całego Mc Persona i co w chodzi skład niego?
- poduszka macpersona (łożysko razem z gumą) - koszt ok 20-40 zł za sztukę w zależności od producenta
mlek0 pisze:i mnie teraz zastanawia czy przyczyną są luzy lub wybite gumy na wahaczach,
jedź na stację diagnostyczną z szarpakami to ci powiedzą co wymienić i gdzie masz luz


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Stukanie i luzy

Post autor: Paweł Marek » sob sty 22, 2011 13:24

mlek0 pisze:Mechanik powiedział że mam do wymiany całego Mc Persona i co w chodzi skład niego?
całość to amortyzator, sprężyna i górne ułożyskowanie kolumny. To nie jest normalne żeby całość wymieniać. Pewnie faktycznie chodzi o to ułożyskowanie - całość zmieniaj w komplecie dowiedziawszy się wcześniej czy masz stary czy nowy typ


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mlek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 13:06
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Stukanie i luzy

Post autor: mlek0 » wt lut 08, 2011 22:47

okazało sie ze mam cały prawy wahacz do wymienny, w lewym sworzeń , i tuleje + Macphersony gumy z łożyskami... stukanie uciekło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości