Drżąca kierownica przy hamowaniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

johny4578
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:26
Lokalizacja: Kielce

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: johny4578 » pn paź 18, 2010 21:50

Witam. Podczas hamowania przy jakiejkolwiek prędkości drży kierownica i nie moge zlokalizować problemu ponieważ wymieniłem wszystkie tarcze i klocki, dodam jeszcze ze próbowałem jeździć na 2 kompletach felg i nic nie pomaga. Zaraz po wymianie tarcz i klocków troche to ucichło ale znowu zaczyna sie wszystko od początku. Dzieje sie tak tylko podczas hamowania, podczas jazdy auto normalnie idzie. Co to może być?



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: pasażer » pn paź 18, 2010 23:20

Tarcze , drżenie kierownicy podczas hamowania
Jeżeli chodzi o drżenie kierownicy podczas hamowania to też "woziłem" się z tym kilka miesięcy i okazało się, że wszystko ustało po wymianie tulei metalowo - gumowych w tylnej belce!!!
nadal mam drgania kierownicy oraz podczas hamowania.
ja ci powiem tak :bajer: po wymianie gum na wahaczach u mnie problem zniknał wymieniłem wówczas jeszcze klocki na nówki bo sie kończyły tarcze sa ok bez zadnych rantów

Trzęsie kierownica podczas hamowania
trzesie przy hamowaniu
drżenie kierownicy
Mocne bicie pedału hamulca przy mocnym hamowaniu.

Pozdraviam



johny4578
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:26
Lokalizacja: Kielce

Re: Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: johny4578 » wt paź 19, 2010 22:49

Dzięki kolego, bardzo mi pomogłeś. Nie bede sie z tym bawił bo za bardzo sie nie znam, oddam auto poprostu do mechanika.



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » wt paź 19, 2010 23:41

johny4578, podjedź najpierw na stację diagnostyczną. Daj na dobre piwo i niech Ci sprawdzi końcówki i tuleje na szarpakach, bo jak to co zacytowałem będzie ok, to szkoda kasy, oryginał zawsze lepszy i przyczyn trzeba będzie poszukać w innym miejscu.
Tylko drży kierownica, czy jeszcze czuć w pedale hamulca bicie?
Pozdraviam



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: Jarek_NS » śr paź 20, 2010 10:59

Kolego miałem podobny problem wymieniłem w zawieszeniu wszystko od gum po tarcze i nie pomogło. A okazało się że luz był na przekładni kierowniczej. Sprawdź luzy na przekładni najlepiej pod obciążeniem bo jak podniosą auto to nie czuć aż tak bardzo.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: qurka » pn sty 24, 2011 23:27

witam
pasażer
Tylko drży kierownica, czy jeszcze czuć w pedale hamulca bicie?

ja mam taki przypadek że podczas hamowania przy pewnej prędkości drży kierownica, wydaje mi się że źródło jest z prawej strony z przodu i delikatnie drży pedał hamulca. Tarcze są proste bo były sprawdzane. w czym może tkwić problem?



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: Steryd » śr sty 26, 2011 20:50

U mnie rowniez drzy kierownica, ale tylko przy hamowaniu. Drgania sa z rozna czestotliwoscia i nie zawsze sie pojawiaja. Amortyzatory markowe (tyl i przod) maja rok czasu, tarcze i klocki markowe (tyl i przod) podobnie. Felgi proste i wywazone, opony bez wad. Na przegladzie zwrocilem uwage na te objawy, ale w zawieszeniu facet nic nie znalazl. Jak kupowalem autko od kolegi ,to mi powiedzial ze dobrze by wymienic drazek kierowniczy. Czy diagnosta przy zwyklym przegladzie stwiedzi czy drazek albo koncowka jest do wymiany? Gdzie dalej szukac przyczyn? Gdyby drazek jednak byl walniety, to bedzie to przyczyna? W razie wymiany drazka, co jeszcze warto profilaktycznie wymieniec?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: Zimny Chirurg » śr sty 26, 2011 21:25

portalboy pisze:U mnie rowniez drzy kierownica, ale tylko przy hamowaniu. Drgania sa z rozna czestotliwoscia i nie zawsze sie pojawiaja. Amortyzatory markowe (tyl i przod) maja rok czasu, tarcze i klocki markowe (tyl i przod) podobnie. Felgi proste i wywazone, opony bez wad. Na przegladzie zwrocilem uwage na te objawy, ale w zawieszeniu facet nic nie znalazl. Jak kupowalem autko od kolegi ,to mi powiedzial ze dobrze by wymienic drazek kierowniczy. Czy diagnosta przy zwyklym przegladzie stwiedzi czy drazek albo koncowka jest do wymiany? Gdzie dalej szukac przyczyn? Gdyby drazek jednak byl walniety, to bedzie to przyczyna? W razie wymiany drazka, co jeszcze warto profilaktycznie wymieniec?

Pewnie ze tak moze być. Podnieś koło i poruszaj nim na prawo i lewo. Jak wyczujesz luz to oalbo koncówka, albo drążek. I jak hamujesz to koło wpada w tkz odbijanie. No nie wiem jak to okreslić. Poprostu zaczyna bić bo luz który tam występuje nie pozwoli na ustabilizowanie toru hamowania. Spróbuj jak zaczyna bić zahamowac mocniej. Powinno przestać w duzej mierze.

Pozdro

ZC

P.S. Mam nadzieje ze jakoś jazno to określiłem. HEhe



Brodway79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 13, 2009 13:18
Lokalizacja: Krosno Odrz

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: Brodway79 » ndz lut 06, 2011 23:56

Panowie pomocy,
Z predkosci 150 podaczas hamowania drzy kierownica, wydaje mi sie tak jakby w kolumnie byly luzy, czy to mozliwe?? Tarcze i klocki byly wymieniane bo wczesniej drzal pedal hamulca kierownica ale po wymianie bylo wszystko ok. A teraz po 40 tys km cos znowu drzy kiera ale przy hamowaniu z wiekszych predkosci. Czy przyczyna moze tkwic w zawieszeniu??



resett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 16:37

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: resett » pn lut 07, 2011 20:28

ja mam taki problem że mi drży kierownica tylko jak hamuję w przedziale od 100 do 75km
w innych predkościach nic mi nie drży



Awatar użytkownika
Rednaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 30, 2008 00:47
Lokalizacja: POZNAŃ - Jnkwo

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: Rednaz » pn lut 07, 2011 22:27

Witam, moim zdaniem w większości waszych przypadków problem tkwi (jak już pare osób wspomniało) w maglownicy. Najprawdopodobniej luz na listwie, nawet minimalny w połączeniu z 100km/h wywołuje wibracje. Poza tym Golf mk4 znajduje się w 10-tce najczęsciej regenerowanych przekładni kierowniczych. Najlepiej podnieść Golfika na lewarku, żeby obciążyć drugą strone i poruszać tarczą prawo/lewo, wtedy widać, że luzu nie ma końcówka, tylko cały drążek wchodzący w osłone i dalej w maglownice. Sam też z tym jeżdżę bo narazie dziur jak mrówków na drodze wiec poczekam do wiosny. Czasami wystarczy podczas hamowania lekko skręcic kierownicą, żeby zębatki poczuły opór i drżenie ustaje...tyle z mojej strony. Pozdrawiam.


w Tuningu jak w sexie liczy się jakość, a nie ilość :)

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: Jarek_NS » śr lut 09, 2011 10:54

Zgadzam się z przedmówca na 90 procent to będzie przekładnia zresztą nie powinno to dziwić w aucie o tym wieku gdzie realne przebiegi tych aut należy liczyć od 300tys w górę. W moim aucie było tak samo.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » czw lut 10, 2011 20:04

Brodway79 pisze:... wydaje mi sie tak jakby w kolumnie byly luzy...
bez paniki ale lepiej chuchać na zimne > Niebezpieczny luz (artykuł z 2006) :-k



chriss25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 02, 2010 10:07

Drżąca kierownica przy hamowaniu

Post autor: chriss25 » ndz lut 13, 2011 16:06

Witam,
chciałbym się również podłączyć do postu, gdyż mam podobny problem jak sądzę :)
mam golfa V i też od niedawna drży kierownica oraz zdecydowanie czuć w pedale hamulca bicie, więc zgodnie z Waszymi poradami najlepiej udać się na szarpaki i ocenić co jest do wymiany: drążek czy maglownica a może jeszcze cosik innego.
możecie powiedzieć troszkę bliżej co to może być???
Dziękuję za pomoc
a za pomoc stawiam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości