zwrotnica,gwintowanie otworów??!!

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rysiek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 24, 2011 14:10

zwrotnica,gwintowanie otworów??!!

Post autor: rysiek86 » czw lut 03, 2011 21:27

gwintował ktoś otwory mocujące szczękę hamulcowa w zwrotnicy w Golfie IV??jak to wyglądało i jak się sprawuje??



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

zwrotnica,gwintowanie otworów??!!

Post autor: przemlin » czw lut 03, 2011 22:25

Miałem podobny problem... Przekręciłem przy wymianie klocków przednich gwint w zwrotnicy... Trzeba było dorobić śrubę o większym gwincie po której przesuwa się szczeka hamulcowa. Śruba musi być odpowiedniej twardości, ja zastosowałem śrube na imbus. Cała operacja dorobienia śruby przeprowadzona została na tokarce, otwory przegwintowane na większe i wszystko działa jak należy.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: zwrotnica,gwintowanie otworów??!!

Post autor: katerpi » pt lut 04, 2011 13:00

rysiek86 pisze:gwintował ktoś otwory mocujące szczękę hamulcowa w zwrotnicy w Golfie IV??jak to wyglądało i jak się sprawuje??
Jaką szczękę hamulcową? :kac:
przemlin pisze:Miałem podobny problem... Przekręciłem przy wymianie klocków przednich gwint w zwrotnicy... Trzeba było dorobić śrubę o większym gwincie po której przesuwa się szczeka hamulcowa. Śruba musi być odpowiedniej twardości, ja zastosowałem śrube na imbus. Cała operacja dorobienia śruby przeprowadzona została na tokarce, otwory przegwintowane na większe i wszystko działa jak należy.
Oby... Życzę bezawaryjnej jazdy :banghead:

Zapraszam do lekturki. Przerabiane na własnej skórze

19.11.2010

Podczas wymiany tarczy z przodu wyszło na wierzch druciarstwo poprzedniego mechanika, który zajmował się autem. Zwrotnica poszła do wymiany :-(

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Naprawy bieżące
Wymieniłem:
:arrow: zwrotnica (ori używka).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości