Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: PawelM » czw lut 03, 2011 20:41

Panowie od jakiegoś czasu mam problem, tak jak w temacie, czasem - nie zawsze slychac stukanie przy minimalnym ruchu kierownica, naprawde nieduzym. Dodatkowo przy zmienie biegów slychac wyrazne stukniecie. Jeden łącznik stabilizatora był zużyty - został wymieniony. Dodatkowo wymieniłem łożyska i poduszki amortyzatorów, minimalnie ucichlo ale nadal występuje. Właśnie podnioslem caly przód zdjąlem zaciski i tarcze, trzymajac za półoś czuć trochę luzu- minimalnie, trochę wiekszy jest miedzy cala piasta a skrzynią. Czy i jaki może występować tam luz. Już nie mam pomysłu podejrzewam ze to przegub, ale chce się upewnić. Dodatkowo przy dohamowywaniu w zakrecie - tez przy malym ruchu kierownica, slychac popiskiwanie, szuranie, tez jest to dzwiek rytmiczny, tak jakby nadkole dotykalo kola, cale nadkole trzyma sie sztywno, nie ma nic wytartego. Wątpie, że ma to jakis związek ale może któryś z was się z tym spotkał i coś podpowie.

Dodam że końcówki drążków nie maja luzów, tak samo sworznie. Nie ma tego stukania przy maksymalnym skrecie kierownica i dynamicznym ruszeniu


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: paja » czw lut 03, 2011 20:57

PawelM, pewny nie jestem bo ciężko to stwierdzić, ale jak ja nie mogłem znaleźć źródła ryczmicznych hałasów, okazało się że to przez przegub wewnetrzny.


Obrazek

Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: PawelM » czw lut 03, 2011 21:03

paja, tylko to jest zwiazene tez ze skrecaniem, u Ciebie to bylo tylko na wprost czy tez przy ruch*ach kierownicy?


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: paja » czw lut 03, 2011 21:40

u mnie na początku hałasowało, przy jeździe na wprost i naprawde delikatnym skręcie, potem już cały czas. W sumie 3 miesiące tak jeździłem. Nadziwniejsze było to że czasem miał spokój np na 2 dni


Obrazek

Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: PawelM » czw lut 03, 2011 21:43

paja, coraz bardziej sie przekonuje do tego przegubu wewnetrznego, tylko u mnie widze luz po stronie kierowcy, a bylo czuc glownie po pasazera, jak to bylo u Ciebie? podobno te dzwieki sie przenosza.
Film na ktorym widac luz, tyle obrotu da rade zrobic kiedy przegub wewnetrzny stoi w miejscu
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: paja » czw lut 03, 2011 22:22

no powiem Ci że u mnie jeszcze przy okazji zaczęło momentami telepać całą budą. Co do luzu to ciężko powiedzieć, ja ze swoim byłem kilka razy w warsztacie, u dwóch różnych mechaników i wszyscy mówili że za mały luz jak na przegub wewnętrzny. Ale jak już wszystkie możliwe przyczyny zostały wyelminowane (łącznie z wywaleniem dwumasu) to wymieniliśmy przegub wewnętrzny i okazał sie strzałem w 10, ale jak widać pewności nigdy nie ma ;)

Ps. Jak coś mam na sprzedaż całą skrzynie z nowym przegubem wewnętrznym i zewnętrznym :) takie OT :)


Obrazek

Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: PawelM » czw lut 03, 2011 22:26

paja, u mnie widze podobny objaw do Twojego, przy bardzo malym skrecie zaczyna stukac jakbym jechal po kocich oczkach. Mozesz powiedziec czy bylo to slyszalne z konkretnej strony?


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: paja » czw lut 03, 2011 22:40

PawelM, nie byłem wstanie stwierdzić dokładnie z której to strony, wydawało mi się ale to tak powiedzmy w granicach 60%


Obrazek

Awatar użytkownika
PawelM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:25
Lokalizacja: Częstochowa - Poczesna
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: PawelM » śr lut 16, 2011 19:01

Witam, w miedzyczasie mialem troche zajec, dzis wyjalem półoś. Czy miedzy półosia a przegubem, na wieloklinie moze byc jakikolwiek luz? W moim przypadku w tym miejscu da sie poruszysz sama polosia bez obrotu przegubu. Nie mam gdzie porownac czy jest to mozliwe czy jest przyczyna mojego problemu.
Jesli ktos wie cos na ten temat prosze od odpowiedz :)


Obrazek
SWAP 1.4 16v --> 1.9 TDI ASV 110KM
BLUE JAZZ
www.moto-poczesna.pl

maki.pioterk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 05, 2009 17:54
Lokalizacja: radom
Kontakt:

Rytmiczne stukanie + uderzanie przy zmianie biegów

Post autor: maki.pioterk » śr lut 16, 2011 21:08

PawelM u mnie jest podobny luz ;/ lepiej wymienić całą półoś z przegubami czy same przeguby? daj znać jak się to u Ciebie skonczyło? ;/:( wielkie dzieki :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości