Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: research1 » pt lis 12, 2010 20:45

W moim golfie pękła sprężyna z przodu (lewa strona) i mam 2 pytania odnośnie tego:
1) Czy kupić używaną jedną sprężynę czy jednak kupić 2 nowe (np. LESJÖFORS), a może innej marki?
2) Czy po wymianie sprężyny trzeba na nowo ustawić geometrię, w tym zbieżność? Pytam się, ponieważ miesiąc temu miałem wymieniane gumy stabilizatora i tuleje wahacza i wtedy miałem ustawianą zbieżność.

Oczywiście mowa o oryginalnym zawieszeniu w mk4.



Awatar użytkownika
TeDIk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw gru 18, 2008 18:36
Lokalizacja: Olsztyn

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: TeDIk » pt lis 12, 2010 21:07

research1 pisze:1) Czy kupić używaną jedną sprężynę czy jednak kupić 2 nowe (np. LESJÖFORS), a może innej marki?
jak masz siano to nowe ale mi szkoda byloby kasy sam bralem 2 ze szrotu i nie narzekam a placilem do mk3 tdi 30zl :jezor:
za reszte kaski doinwestuj cos innego :hmm:
research1 pisze:Czy po wymianie sprężyny trzeba na nowo ustawić geometrię, w tym zbieżność? Pytam się, ponieważ miesiąc temu miałem wymieniane gumy stabilizatora i tuleje wahacza i wtedy miałem ustawianą zbieżność.
niestety ale po wyjeciu mcphersona trzeba zrobic kompletna geometrie a dokladnie ''katy'' bo amora odkreca sie od zwrotnicy :pub:


[url=http://www.fotosik.pl/][img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/040815f71bfe9f53.html[/img][/url]

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2637
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: rolmik » sob lis 13, 2010 15:03

kolego ja w swoim mk4 też wymieniałem z przodu zawieche i powiem ci że tylko wyciągałem ściągaczkami i nawinęłam na amor a od dołu żeby wyszła yo można użyć przecinaka żeby lekko poluzował się kołnierz co trzyma okręcając amor można go wyciągnąć bez potrzeby ściągania ośki i powiem wam po 12 tyś na letnich od wymiany opony równo się ścierają a co najważniejsze kierownica jest prosto i nigdzie auta nie ściąga


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

lecky
GTD Polo
GTD Polo
Posty: 413
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:33
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: lecky » pn lis 15, 2010 13:36

TeDIk pisze:niestety ale po wyjeciu mcphersona trzeba zrobic kompletna geometrie a dokladnie ''katy'' bo amora odkreca sie od zwrotnicy
z tego co pamiętam w mk4 nie ma regulacji na fasolkach przy zwrotnicy
w mk4 regulacja jest na końcówce na fasolkach w wahaczu:chytry:
research1 pisze:W moim golfie pękła sprężyna z przodu (lewa strona)
bez przyczyny takie rzeczy się nie dzieją.... zapewne druga strona nie jest w dużo lepszej kondycji jeśli dbasz o bezpieczeństwo to moim zdaniem lepiej kupić dwie nowe sprężyny + regulacja zbieżności/kątów po wymianie


Turbo Klekot TDI/AMF+ 104hp/238nm - Polo 6n2 / sprzedane :(
Turbo Klekot HDI/RHS+ 138hp/320nm - Peugeot 307sw / rodzino-wóz.

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: research1 » wt lis 16, 2010 21:28

Naprawdę, nie wiem dlaczego sprężyna pękła, mam seryjne zawieszenie i jeżdżę ostrożnie tzn. staram się omijać każdą dziurę, ale wiadomo jakie są polskie drogi. Auto ma przebieg 227tys. km - raczej realny bo samochód sam sprowadzałem z Holandii.
Sprężyny i tak będzie wymieniał mój mechanik, bo ja nie mam niestety garażu i sprzętu, żeby to samodzielnie zrobić. Geometria też będzie robiona, bo jednak auto ma mi jeszcze posłużyć z 5 lat a chcę nim bezpiecznie jeździć. Dzięki za porady chłopaki :pub:



Awatar użytkownika
mcgajwer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 22, 2009 22:14
Lokalizacja: SRC
Kontakt:

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: mcgajwer » wt lis 16, 2010 23:32

co do pęknietej sprężyny to sie nie przejmuj że to przez ciebie. sprężyna po takim przebiegu jest poprostu odgnieciona i wypracowana. 50% że ci pękła u dołu i 50% że u góry. STANDARDOWO, jest to rzecz normalna.



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: research1 » sob lis 20, 2010 00:17

Walnął ostatni zwój u góry sprężyny. Autko już naprawione i śmiga :grin:



bielas242
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 27, 2010 21:59

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: bielas242 » pn sty 31, 2011 20:19

zamierzam na wiosnę wymieniać amortyzatory bo już są u kresu wytrzymałości i mam miękkie zawieszenie, chciał bym jeszcze sprawdzić czy sprężyny są do wymiany jak to sprawdzić bez porównywania nowej ze starą bo nie będę specjalnie kupował do tego sprężyny, i gdzie mógł bym np znaleźć rysunek z wymiarami nowej sprężyny bo myślałem że jak bym taki miał to bym tylko zmierzył stary i już bym wiedział ale skąd taki rysunek skręcić???



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: grandi » pn sty 31, 2011 20:22

Ja zalecam wymianę odrazu sprężyn , kupione zostały poprzednio amortyzatory cofar -brazylijskie .
Sprezyny D&D Polska-bardzo polecam i amory zrobiły 100 tys zanim padły . Sprezyny porównałem z nowymi i sie skurczyły o jeden zw zwój


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

bielas242
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 27, 2010 21:59

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: bielas242 » pn sty 31, 2011 20:29

jakiej firmy najlepiej kupić amortyzatory i sprężyny?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: grandi » pn sty 31, 2011 20:33

Ja polecam amory Bilstaina sprezyny D&D polska górne łożyska Lemforder


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2637
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: rolmik » pn sty 31, 2011 20:39

bielas242, bilstein b4 gazówki ori zawiecha montowana go golfa mam od 9 miesięcy i nie narzekam sprężyny też ori z niemiec za wszystko dałem ok 800zł


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: cylinder » śr lut 02, 2011 14:30

Ja bilstein b4 tył nie polecam, stukają po 1000 km., mam przykład w dwóch swoich samochodach i trochę znalazłem w necie tych przypadków. Gdy zwracałem na gwarancji, kase przesłali na drugi dzień, nawet nie szły do hurtowni gdzie mieli uznać bądź nie. Po prostu już trochę zwrotów mieli więc wiedza co sprzedają . Polecam KYB



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wymiana sprężyn a ponowne ustawienie geometri

Post autor: grandi » czw lut 03, 2011 01:22

Jest to prawą , pokusiłem się na tył założyć gazówki i od samego początku słychać na małych nierównościach delikatne głuche stukanie -osobiście mi to aż tak nieprzeszkadza


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości