Wymiana tulejki wachacza

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bartekkk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: sob lis 14, 2009 21:58
Lokalizacja: Chorzów

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: bartekkk1 » wt sty 11, 2011 22:09

Witam musze wymienic tuleje wachacza ale znajomy mi powiedzial ze lepiej juz wymienic wszystko czyli sworzeń i jeszcze jeden element i o to moje pytanie czy ktos z was powie mi czy to bedzie pasowalo http://moto.allegro.pl/tuleje-sworzen-w ... 89162.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: juro » wt sty 11, 2011 22:42

Tak będzie pasowało a dokładne indeksy tych części to : (FE03548, FE07847, FE07856, FE03544) x2



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: siman20 » śr sty 12, 2011 00:12

nieche ci mieszac w glowie ale popatrz sobie na gotowe wahacze sa nawet z febi i kostuja kolo 114zl za sztoke coprawda niema sworznia ale to w 130na strone sie zamkniesz a masz wszystko nowe i porzadnie spasowane odkrecasz kilka srob i porobocie.. a sam tuleji nie wymienisz chyba ze masz wyciskarke prase lub cos w tym stylu.. a jak bd na JANKA mltokiem to wymienial to wiesz chyba jaki shit z tego bd? jak jak dasz byle jakim chlopokom do roboty to tez niemasz gwaracji ze Ci tego mlotkiem nie zrobia.. chyba ze bd na d mimi stal i pilnowal.. ssumuj koszta i zobacz co bd taniej pozdro



hubertb22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 12:32

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: hubertb22 » śr sty 12, 2011 23:53

Nie ma tam Bóg wie jakiego wcisku, ja swoje co prawda w jettcie wymieniłem przy pomocy wcisku zrobionego z 2 odpowiednio dotoczonych tulei i śruby. Zgodzę się jednak z kolegą wyżej że dużo szybszym manewrem jest wymiana całego wahacza, jest tez pewność w postaci świeżego materiału wahacza, a jak wiadomo na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Re: Wymiana tulejki wachacza

Post autor: kITA » ndz sty 16, 2011 21:11

siman20 pisze:nieche ci mieszac w glowie ale popatrz sobie na gotowe wahacze sa nawet z febi i kostuja kolo 114zl za sztoke coprawda niema sworznia ale to w 130na strone sie zamkniesz a masz wszystko nowe i porzadnie spasowane odkrecasz kilka srob i porobocie.. a sam tuleji nie wymienisz chyba ze masz wyciskarke prase lub cos w tym stylu.. a jak bd na JANKA mltokiem to wymienial to wiesz chyba jaki shit z tego bd? jak jak dasz byle jakim chlopokom do roboty to tez niemasz gwaracji ze Ci tego mlotkiem nie zrobia.. chyba ze bd na d mimi stal i pilnowal.. ssumuj koszta i zobacz co bd taniej pozdro
Tulejki świetnie się wciska zwykłym imadłem :bajer: A młotkiem to można orzechy łupać



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Re: Wymiana tulejki wachacza

Post autor: siman20 » ndz sty 16, 2011 21:18

kITA pisze:
siman20 pisze:nieche ci mieszac w glowie ale popatrz sobie na gotowe wahacze sa nawet z febi i kostuja kolo 114zl za sztoke coprawda niema sworznia ale to w 130na strone sie zamkniesz a masz wszystko nowe i porzadnie spasowane odkrecasz kilka srob i porobocie.. a sam tuleji nie wymienisz chyba ze masz wyciskarke prase lub cos w tym stylu.. a jak bd na JANKA mltokiem to wymienial to wiesz chyba jaki shit z tego bd? jak jak dasz byle jakim chlopokom do roboty to tez niemasz gwaracji ze Ci tego mlotkiem nie zrobia.. chyba ze bd na d mimi stal i pilnowal.. ssumuj koszta i zobacz co bd taniej pozdro
Tulejki świetnie się wciska zwykłym imadłem :bajer: A młotkiem to można orzechy łupać
no wiesz imadlem tez sobie mozesz orzechy lupac :rotfl: podpowiadam koledze jak zaoszczedzic kase i przy tam zadbac o swoje bezpieczeństwo a jak wiadomo bezpieczeństwo jest najwazniejsze. :okej:



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: kITA » ndz sty 16, 2011 21:39

No kasy to raczej nie zaoszczędzi,bo tulejki będą kosztowały ok 80 zł za dwie strony :bigok:
A co do imadła i orzechów to muszę spróbować :pub:



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: siman20 » ndz sty 16, 2011 22:41

zaoszczedzi kase zaoszedzi kolego kITA czas to pieniadz :D a o ile szybciej wymienic gotowy element niz bawic sie z wyciskaniem itp.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 16, 2011 22:57

Pozostaje drzemiąca (przynajmniej we mnie ) niewiara w jakość tulei w wahaczu za stówkę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: siman20 » ndz sty 16, 2011 23:09

wahacz przynajmniej ten co ja ogladalem i pisalem wyzej byl z firmy febi bilstein i tuleje tez wiec chyba do do jakosci niema w tym momecie watpliwosci..? :okej:



hubertb22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 12:32

Wymiana tulejki wachacza

Post autor: hubertb22 » czw sty 20, 2011 09:53

Akurat cena ma najmniejsze znaczenie, mam kolegę hurtownika wycieraczki które kosztują nie raz w niektórych sklepach 15 zł u niego kupiłem za 3,50 zł(i to nie sa najtańsze wycieraczki najtańsze); Paczka konektorów żeńskich sztuk 100- 7 zł. Myślę że podobny narzut jest na częściach typu tuleje, stad atrakcyjna cena wahacza w porównaniu do tulejek. Do wprasowywania tych tulejek należy dorobić sobie prosty przyrząd. który w uproszczeniu wygląda tak:

-{---}|-

Gdzie ---- to śruba o M10x120 przynajmniej 8.8 zalecam 10.9
| nakrętka(najlepiej zdobyć taka która ma podwójną wysokość zwykłej, można łatwo taka kupić w markecie budowlanym)
{ tuleja o średnicy odpowiadającej średnicy zewnętrznej tulei
} tuleja o średnicy wewnętrznej większej niż tuleja wahacza.

Tulejki można szybko utoczyć u tokarza nie weźmie dużo a sporo ułatwi nam robotę. Wbijanie tego na siłę młotkiem też jest męczące i ze zwykłego lenistwa zrobiłem sobie taką mała praskę. Po za tym dobra rada jak już się babrzecie to od razu można wymienić końcówkę wahacza(koszt 30 zł i święto lasu) oraz gumę przegubu( bodajże coś koło 8 zł kosztuje). No i wiadomo do tego 4 bronksy, grzany garaż i kierowca testowy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości