tylne sprężyny a kąt pochylenia koła

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

tylne sprężyny a kąt pochylenia koła

Post autor: cylinder » ndz sty 16, 2011 13:03

Witam.

Czy źle założenie sprężyn z tyłu ma wpływ na kąt pochylenie koła. Bo zauważyłem u siebie jakby koło górą było bardziej schowane a dołem wystawało na zewnątrz.
Powiedzcie mi jeszcze czy źle założone sprężyny mogą spowodować że auto z jednej strony jest 1cm wyżej niz z drugiej. Czy istnieje jakaś zasada jak mają być założone, osadzone, sprężyny na górnych i dolnych uchwytach zawieszenia.



Awatar użytkownika
jaro39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 09, 2010 18:03
Lokalizacja: Puławy

tylne sprężyny a kąt pochylenia koła

Post autor: jaro39 » ndz sty 16, 2011 18:02

Spręzyny mają siąść w gniazdach . Jak jest jedna strona nizej to spręzyna pewnie pękła. Wymienia sie tylko kompletami , osiowo. Musisz obadać bo jest jeszcze mozliwość przegnicia talerza i spręzyna moze "wyłazić" z miejsca osadzenia



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Re: tylne sprężyny a kąt pochylenia koła

Post autor: cylinder » ndz sty 16, 2011 19:52

jaro39 pisze:Spręzyny mają siąść w gniazdach . Jak jest jedna strona nizej to spręzyna pewnie pękła. Wymienia sie tylko kompletami , osiowo. Musisz obadać bo jest jeszcze mozliwość przegnicia talerza i spręzyna moze "wyłazić" z miejsca osadzenia

Sprężyny są całe, talerzyki też, tylko czy sprężynę trzeba osadzić w jakiś określony sposób żeby górny zwój był w odpowiednim kierunku skierowany.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

tylne sprężyny a kąt pochylenia koła

Post autor: wojtas46 » pn sty 17, 2011 22:25

Nie wiem jak tył ale z przodu w gnieżdzie jest wytłoczka w którą wchodzi koniec sprężyny , myślę że z tyłu też powinien być taki patent . Inaczej sprężyna może się obracać wokół własnej osi i faktycznie może autko z tej strony być z 1cm wyżej



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Re: tylne sprężyny a kąt pochylenia koła

Post autor: cylinder » wt sty 18, 2011 09:08

wojtas46 pisze:Nie wiem jak tył ale z przodu w gnieżdzie jest wytłoczka w którą wchodzi koniec sprężyny , myślę że z tyłu też powinien być taki patent . Inaczej sprężyna może się obracać wokół własnej osi i faktycznie może autko z tej strony być z 1cm wyżej

Z tyłu wytłoczenia są tylko w górnych gumach, które i tak schodzą do założenia. A czy dół sprężyny ma być obrócony hakiem do tyłu czy do przodu samochodu czy to obojętne jest.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości