Stukanie w tylnym nadkolu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebagubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 21:07
Lokalizacja: Gubin

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: sebagubin » pn gru 06, 2010 22:53

Był już kiedyś taki temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297126 ale chciałem go odświeżyć bo chyba wątek nie został dokończony.

W tylnym prawym kole gdzieś w nadkolu słychać stukanie i to tylko po jeżdzie po dziurach. Na równej trasie nic nie słychać. Amorki mam sprawne, tuleje belki tylnej wymienione 2 miesiące temu. Zaczęło mi się to dziać jak zmieniłem opony na zimowe i na dworze jest temperatura poniżej 0. Za cholerę nie wiem skąd to stukanie. Jak bujam autem na postoju to nie ma żadnych stuków. Wyjąłem już wszystko z bagażnika i sprawdzałem i stuka gdzieś w okolicach kielicha w górnej części amortyzatora.



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: szawełło » wt gru 07, 2010 05:37

Może to tylko piankowy odbojnik w amortyzatorze w minusowych temperaturach lubi się luzować i lata, a jak ty zaglądasz to zostaje w górnym położeniu-- już się z tym spotkałem


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
sebagubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 21:07
Lokalizacja: Gubin

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: sebagubin » czw sty 06, 2011 00:36

Dzisiaj byłem na sprawdzaniu amorków i są w idealnym stanie. Na szarpakach tez nic nie wykazało a stuka coraz mocniej, pozostało w sobotę wyciągać amorek. A w tylnych amorach są łożyska?



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: katerpi » czw sty 06, 2011 09:23

Jeden kolega, bodajże Vii pisał, że też miał sprawne amory itd, na szarpakach nic. Po wymianie amorów jak ręką odjął :bigok:



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: Vii » czw sty 06, 2011 11:09

katerpi pisze:Jeden kolega, bodajże Vii pisał, że też miał sprawne amory itd, na szarpakach nic. Po wymianie amorów jak ręką odjął :bigok:
Tak dokładnie Katerpi miałem tak w Audi A4, amory były w stanie BDB, stacje diagnostyczne tez mówiły ze to nie amortyzatory. A to były amory - raczej amor bo prawy tylko. Gdzieś osłona puściła syf z ulicy w amor i tak zakończył on swoja kadencje. Wiec nie słuchać stacji diagnostycznych bo oni nie sprawdzaja fizycznego stanu amora czyli olej w nim i zawartości syfu z ulicy w nim. Masz amory do wymiany ;)



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: Marcin TDI » czw sty 06, 2011 20:50

takie tłuczenie to faktycznie amor. parę dni temu to robiłem i okazało się że amor był dobry ale jak go wymontowałem to miał luz na boki i dlatego sie trzaskał


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebagubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 21:07
Lokalizacja: Gubin

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: sebagubin » sob sty 08, 2011 15:35

Dzisiaj wymontowałem amortyzator i pojeździłem trochę bez amorka i już stuków nie było słychać, czyli to wina raczej amorka. Jakie polecacie kupić Bilstein, KYB? Znalazłem całkiem niedrogie za 2 szt. ale nie wiem czy warto? http://moto.allegro.pl/amortyzatory-gaz ... 50599.html



Awatar użytkownika
rafi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:41

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: rafi123 » ndz sty 09, 2011 21:21

sprężyny sprawdziłeś?? moze któras jest peknieta .. sprawdz również czy nic nie trze o koło chodzi mi tu o linke ham recznego
sprobój rowniez sprawdzic poprzez nacisk na nadwozie czy jest ten stukot,,, oczywiscie na postoju



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: Vii » ndz sty 09, 2011 21:27

sebagubin pisze:Jakie polecacie kupić Bilstein, KYB? Znalazłem całkiem niedrogie za 2 szt. ale nie wiem czy warto?
Wiesz co Ci powiem. Nie miałem nigdy tych SRL ale slyszałem wiele opini i na ogół to były opinie pozytywne. Nie powinny być złe.. A czy bilstein czy Kayab'a ? KYB zdecydowanie bardziej polecam. Podstawa aby amor był dobrze założony a dokładnie odboje i osłony! :pub:



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: cylinder » ndz sty 16, 2011 13:21

Tylko i wyłącznie kYB, na bilsteinach miałem to co ty, stukanie w tylnym lewym nadkolu, a mor był sprawny w 85%.



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: juro » ndz sty 16, 2011 14:55

KYB albo SACHS nie żadne tanie podróbki.



Awatar użytkownika
sebagubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 21:07
Lokalizacja: Gubin

Stukanie w tylnym nadkolu

Post autor: sebagubin » ndz mar 27, 2011 13:20

Wczoraj wymieniłem amorki razem z odbojami i osłonami. Jak stukało wcześniej tak stuka dalej. Nie mam pojęcia gdzie szukać dalej przyczyny. To jest taki dziwny odgłos jakby ktoś pukał w pustą plastikową rurę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości