Wspomaganie elektryczne

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hubertb22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 12:32

Wspomaganie elektryczne

Post autor: hubertb22 » ndz sty 09, 2011 13:09

Witam szanownych kolegów, dręczy mnie od jakiegoś czasu pomysł zastosowania elektrycznego wspomagania do jetty. Dość prosty układ zastosowano w Fiacie Seicento, znalazłem temat na elektrodzie gdzie gość zaadaptował układ do zupełnie innego samochodu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic227316.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Proszę o opinie czy warto się w to bawić. Nie chce montażu oryginalnego wspomagania hydraulicznego.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Wspomaganie elektryczne

Post autor: stonefree » wt sty 11, 2011 20:00

hubertb22 pisze: Nie chce montażu oryginalnego wspomagania hydraulicznego.
A w czym widzisz wyższość takiego rozwiązania nad zamontowanie kompletu z MK2 lub Jetty? W poście gość pisze między innymi "tniemy drążek kierowniczy..." i inne przeróbki. Jesteś w stanie zagwarantować sobie w 100% że zrobisz to tak, ze będzie bezpieczne?



hubertb22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 12:32

Wspomaganie elektryczne

Post autor: hubertb22 » śr sty 12, 2011 23:46

Cięcie drążka kierowniczego mnie nie przeraża, mogę i cały nowy zrobić. Wyższość jest taka że hydraulika jest mocno uciarana czasem do tego wspomaganie elektryczne jest progresywne jego siła zależy od prędkości. Sama idea zresztą podoba mi się dużo bardziej niż hydrauliczne wspomaganie. Na razie szukam jakiegoś budżetowego wspomagania od fiata żeby się temu dokładnie przyjrzeć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości