[Cordoba I] Problem z montażem osłony pod silnik

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:12
Lokalizacja: L-CA

[Cordoba I] Problem z montażem osłony pod silnik

Post autor: Mad_Maxs » pt gru 31, 2010 14:15

Witam wszystkich forumowiczów

Mam nielada problem z zamocowaniem osłony w swojej Cordobie GTI '95 z silnikiem 2E. Od strony prawej wszystko ładnie wpasowało się w oryginalne śruby, podobnie na środku oraz przy zderzaku. Problem pojawił się ze strony lewej, gdzie brak jakiejkolwiek możliwości jej przymocowania.

Pytanie do Was, to czy ktoś już mocował takie cudo w swoim aucie?? Podobno powinny być otwory na spinki, jednak informacje taką otrzymałem od kolegi z wersją po lifcie, u mnie takich nie znalazłem.

W chwili obecnej osłona nie trzyma się sztywno przez co czasami dotknie koła napędowego pompy wpomagania, co nie jest ani przyjemne do słuchania, a już na pewno zdrowe dla samej pompy.

Liczę na pomoc kogoś kto już spotkał się z takim przypadkiem.

Pozdrawiam


VW Polo 95' 1.05 <<< szatan

Awatar użytkownika
maciejhan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 16:14
Lokalizacja: WLKP okolice Poznania

[Cordoba I] Problem z montażem osłony pod silnik

Post autor: maciejhan » wt sty 04, 2011 16:30

silnik 2E ma ( chyba tak mi się coś kojarzy ) dodatkową osłonę między nadkolem i przedziałem silnika ( taką niedużą prostokątną łatkę ) musisz ją wywalić i w to miejsce przymocować osłonę.
wygląda to jak na zdjęciu:
Obrazek



Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:12
Lokalizacja: L-CA

[Cordoba I] Problem z montażem osłony pod silnik

Post autor: Mad_Maxs » wt sty 04, 2011 17:51

Po pierwsze dzięki za odpowiedź na moje wołanie o pomoc :)

Generalnie na zdjęciu oznaczyłeś stronę pasażera (prawą) a tam osłona idealnie wpasowała się w gwinty fabrycznie przygotowane pod osłonę pompy wspomagania, którą musiałem zdemontować żeby założyć te nową.

pomiędzy nadkolem a przedziałem silnika nie znalazłem żadnej dodatkowej osłony. Wszystko wygląda bliźniaczo jak ze strony prawej.

Widzę że posiadasz ten sam silnik. Mocowałeś u siebie osłonę silnika?

moja osłona wygląda tak:
Obrazek


VW Polo 95' 1.05 <<< szatan

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości