Problem z szumem

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daros80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:39
Lokalizacja: kraków

Problem z szumem

Post autor: daros80 » pn sty 03, 2011 12:24

witam
Sorki że piszę na forum vw ale na forum seata nie bardzo mogli mi pomóc. Mam seata leona z 2001 roku 1.9 Tdi 110KM a to prawie to samo co golf 4:). Od pewnego czasu coś bardzo szumi podczas jazdy na wprost ale szczególnie przy skręcie w prawo. Przy skręcie w lewo całkowita cisza. Szum jest wprostproporcjonalny do prędkości jazdy bez znaczenia czy na luzie czy biegu. Powiem co wymieniłem z lewej strony bo z logiki wynika że to lewa strona bo przy skręcie w prawo lewe koło jest najbardziej obciążone. wymieniłem: łożysko piasty przód lewe, przegób przy kole i nic nie pomogło. Na diagnostyce nie wiele mi powiedziano.Mi osobiście wydaje się że to słychać z przodu z lewej strony ale już nie wiem za co się zabrać. Doradzcie coś.
pozdrawiam



daros80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:39
Lokalizacja: kraków

Re: Problem z szumem

Post autor: daros80 » pn sty 03, 2011 12:26

aha dodam że zamieniałem już koła



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 887
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Problem z szumem

Post autor: Marcin TDI » pn sty 03, 2011 21:45

sprawdź sobie jeszcze raz łożyska kół. dzwignij każdą strone auta i każde koło sprawdź czy nie ma luzów żadnych.
a tak w ogóle to ja bym się prędzej prawej stronie przyjrzał i skierował uwagę na tylne koła


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nkt29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob cze 28, 2008 02:24
Lokalizacja: skoczow

Problem z szumem

Post autor: nkt29 » wt sty 04, 2011 09:30

Wymień łożysko z drugiej strony, miałem tak samo. Wymieniłem wszystko co było można wymienić i :ass: . Wymiana łożyska z drugiej str. pomogła.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości