Drgania na kierownicy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

aDudzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 11, 2008 09:26
Lokalizacja: SGL

Drgania na kierownicy

Post autor: aDudzio » czw gru 30, 2010 22:03

Witam.

Od zmiany opon mam straszne drgania na kierownicy. Wchodząc pod auto zauważyłem że spadła mi końcówka drążka stabilizatora.

Obrazek


Ale czy te drgania pojawiły się od tego czy może to spowodowało inne uszkodzenie np krzywe felgi albo nie wiem co łożyska czy co?

Teraz inne pytanie na fotce widać, że mam niestandartowe łączniki czy mogę na tą jedną stronę założyć standartowy łącznik czy muszę wymienić obydwa?



Awatar użytkownika
karoldg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:35
Lokalizacja: Kuźnica Piaskowa

Drgania na kierownicy

Post autor: karoldg » czw gru 30, 2010 22:38

1. może masz źle wyważone koła . może łożysko sprawdz czy koło nie ma luzu oprzyj nogę na oponie i pchnij koło luz wyczujesz w nodze. może są zużyte tuleje pływające. lub gałki
2. łączniki zazwyczaj są sprzedawane w kompletach także warto wymienic obydwa
pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Drgania na kierownicy

Post autor: EnJoy » śr sty 05, 2011 19:26

1. wyważenie kół, sprawdzenie tarcz... ale to pierwsze zapewne wystarczy jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Łącznik raczej nie ma tu nic wspólnego z drganiami, ale auto może zachowywać się trochę dziwnie.. niestabilnie.
2. jeśli oba masz takie jak na tej fotce.. wymień kpl jak najszybciej :kac:



Awatar użytkownika
piter1501
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 22:22
Lokalizacja: EP

Drgania na kierownicy

Post autor: piter1501 » pt sty 07, 2011 07:53

Taka przypadłość będzie również przy rozwalonej oponie (tzw. "jajo") polecam to także sprawdzić.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=381892" onclick="window.open(this.href);return false;
Posiadam kabelek VAG KLL-Piotrków Trybunalski i okolice zainteresowani pisać na priw.

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: Drgania na kierownicy

Post autor: katerpi » śr sty 12, 2011 23:54

EnJoy pisze:1. wyważenie kół, sprawdzenie tarcz... ale to pierwsze zapewne wystarczy jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Łącznik raczej nie ma tu nic wspólnego z drganiami, ale auto może zachowywać się trochę dziwnie.. niestabilnie.
2. jeśli oba masz takie jak na tej fotce.. wymień kpl jak najszybciej :kac:
EnJoy czytałem, że jeden koleś miał rozje..ne łączniki stabilizatora i kiera drgała przy hamowaniu...
Radziłbym obczaić temat...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości