huczenie - tarcie koła

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

huczenie - tarcie koła

Post autor: krzys_jg » śr gru 22, 2010 21:56

Mam problem, szukałem, jest masa podobnych temetów, ale u mnie wygląda to tak:
Dosłownie nagle (tzn wjeżdżając na autostradę nic jeszcze nie było a gdy wyjeżdżałem z niej za 20km już było wyraźnie słychać) coś zaczęło wydzielać meteliczny dźwięk coś jak tarcie metal o metal albo coś porównywalne odgłosem do tego jaki jest przy pierwszym deliaktnym hamowaniu jak długo samochód stoi i na tarczy zrobi się rdzawy nalot - tylko że u mnie jest to dużo głośniejsze. Mocno huczy jak skręcam w lewo, jak tylko odbiję w prawo odrazu ustaje, jadą na wprost raczej cicho ale wystarczy lekki ruch w lewo i się nasila. Dodam, że lewe przednie łożysko było wymianiane jakieś 5tys.km temu. Dźwięk ten słychać od ok. 30km/h i rośnie im szybciej się jedzie do ok. 100km/h potem jest już tak samo albo poprostu dźwięk jest zagłuszany przez inne odgłosy oporu powietrza, obrotów slinika czy toczena opon. Nie jest to stukanie, chrobotanie, tylko takie typowe tarcie. Podnosiłem auto, obracałem kołami (może lewe minimalnie minimalnie ciężej się obraca od prawego), nic nie słychać żeby bezpośrednio ocierło, ściągłem koła oglądałem wszystko, nie widać śladów przetarcia. Czy ktoś może miał podobny poroblem? Wiem, że na odległość nie jadąc autem jest ciężko zdiagnozować ale może może mk4 ma jakąś typową bolączkę? Dodam że jest to TDI jak ma to jakieś znaczenie. Z góry dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

huczenie - tarcie koła

Post autor: $layer » śr gru 22, 2010 22:09

Objaw tak jakby łożysko koła.



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

huczenie - tarcie koła

Post autor: krzys_jg » śr gru 22, 2010 22:12

No właśnie i to lewego, bo bardziej huczy gdy jest odciążona strona lewa, tylko czy po kilku tys. km mogło się już "skończyć"? dodam że było jakiegoś polskiego producenta łożysk, może badziew, zapłaciłem za nie chyba 65zł



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

huczenie - tarcie koła

Post autor: RatPoison » czw gru 23, 2010 12:22

krzys_jg pisze:Mocno huczy jak skręcam w lewo, jak tylko odbiję w prawo odrazu ustaje, jadą na wprost raczej cicho ale wystarczy lekki ruch w lewo i się nasila.
$layer pisze:Objaw tak jakby łożysko koła.
Raczej napewno
krzys_jg pisze:No właśnie i to lewego, bo bardziej huczy gdy jest odciążona strona lewa,
A nie na odwrót :?: Bardziej huczy ta strona, która jest dociążona (tak na logike). Ja bym to sprawdził, auto heja do góry i zakręcić kołem. Ja bym obstawił łozysko po prawej stronie, ale to tylko moja dedukcja ;-)



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: huczenie - tarcie koła

Post autor: krzys_jg » czw gru 23, 2010 14:54

No właśnie u mnie było wcześniej tak, że strona która była mniej dociążona bardziej huczała:) a niby powinno być na odwrót:)

JUŻ PO WYMIANIE - POTWIERDZAM TO BYŁO ŁOŻYSKO



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości