Co jakiś czas rozwala się zbieżność

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomeczek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 01:36
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Co jakiś czas rozwala się zbieżność

Post autor: tomeczek88 » ndz gru 12, 2010 23:14

Kurde mam problem z tym moim zawieszeniem. Kupiłem golfa go ze skręconą mocno kierownicą w lewo i ściągał w lewo. Pojechałem to zrobić, wymienili mi końcówkę drążka i sworzeń dolny wahacza i było ok tydzień. Po tygodniu znów kierownica mocno skręcona w lewo i ściąga w lewo. Pojechałem zrobić amortyzatory i zauważyli przy okazji że śruby na sworzniu, który wymieniałem były za słabo skręcone i same się odkręcały. Wymienili mi amorki + przegub lewy zewnętrzny bo terkotał, skręcili śruby na sworzniu i IDEAŁ. Kierownica prościutko jak z fabryki, na zakrętach idealnie odbija i się prostuje i nic nie ściąga. Po tygodniu znów się zepsuło. Tym razem kierownica skręcona delikatnie w lewo i ściąga delikatnie w prawo. Nie mam już sił. Co to może być? Co jakiś czas samo się rozregulowuje.


Golf 2, 1989r, 1.3Kat, gaźnik 40KW/55KM + LPG

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Co jakiś czas rozwala się zbieżność

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt gru 14, 2010 23:10

po wymianie amortyzatorów robiłeś geometrię ?


Obrazek
Obrazek

tomeczek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 01:36
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Co jakiś czas rozwala się zbieżność

Post autor: tomeczek88 » śr gru 15, 2010 02:24

Nie robiłem bo jechał idealnie prosto i kierownica była prosto. Twierdzisz, ze mimo że nie było oznak by coś było nie tak należy robić geometrię?


Golf 2, 1989r, 1.3Kat, gaźnik 40KW/55KM + LPG

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Co jakiś czas rozwala się zbieżność

Post autor: inż. Mk2_marcin » śr gru 15, 2010 10:21

ogólnie zawsze! się robi geometrię po każdej wymianie amortyzatora, ale myślę teraz że to może mieć wpływ na ściąganie w prawo czy tam w lewo, trochę dla mnie dziwny przypadek bo skoro wymienili końcówkę drążka to powinni być ok, ale ja bym to sprawdził jeszcze raz, ewentualnie sprawdził opony u wulkanizatora może się wykrzywiły na tyle że one ściągają? jeżeli nic z tych prostych rzeczy nie jest dobrą diagnozą to trzeba pytać innych.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Co jakiś czas rozwala się zbieżność

Post autor: janek1350 » śr gru 15, 2010 10:33

Sprawdz lewe mocowanie wachacza czy nie jest zgnite to jest standart w mk2 mi też sciągało w lewo i nie wiedziałem czemu i pewnego razu jade se tak 20km/h a tam nagle bum koło prawie zgubiłem bo mocowanie wachacza sie wyrwało. A jak wymieniałeś amory to załozyli ci nowe poduszki amortyzatorów bo one jak są zuzyte to koło tez ma luzy.



tomeczek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 01:36
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Co jakiś czas rozwala się zbieżność

Post autor: tomeczek88 » śr gru 15, 2010 19:02

Nie wymieniali poduszek, twierdzili ze są ok. Ogólnie nie wiem moze to sugestia ale wydaje mi się jak stoję przed samochodem to ze koła nie są równolegle i jedno minimalnie odstaje.


Golf 2, 1989r, 1.3Kat, gaźnik 40KW/55KM + LPG

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: Co jakiś czas rozwala się zbieżność

Post autor: katerpi » śr gru 15, 2010 20:01

tomeczek88 pisze:Nie wymieniali poduszek, twierdzili ze są ok. Ogólnie nie wiem moze to sugestia ale wydaje mi się jak stoję przed samochodem to ze koła nie są równolegle i jedno minimalnie odstaje.
U mnie w maluchu tak jest :goof: I szczerze powiedziawszy nie tnie opon :hmm:

Zerknij na te poduchy z łożyskami. Koszt nowej to "aż" 25zyla...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości