Twarde zawieszenie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michasobczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 27, 2010 15:17

Twarde zawieszenie

Post autor: michasobczyk » wt gru 07, 2010 19:16

Witam, nie dawno kupiłem golf 1.9 TDI ARL, najmocniejsza wersja, czyli pewnie twarsza. Na początku auto kupiłem z kompletnym kitem H&Ra, był dosyć twardawy, auto się dobrze prowadziło. Jednak auto kupiłem jako dupowóz, bo od twardej i szybkiej jazdy mam inne auto, więc postanowiłem, połączyć komfort z lekko nizszym autem. Zestaw nowe orginalne amortyzatory i do tego nowe sprężyny Eibach Pro Street (czyli powinny być prawie tak miekkie jak seria i lekko obnizyć). Okazało się, że nie było jakieś dużej różnicy pomiedzy tym zestawem a poprzednim. Czy ogólnie Golf z ARL jest taki twardy, bo nie wiem czy znowu mam inwestować w nowe sprezyny? (w ASO mówili mi, że do mojego samochodu OEMowe sprezyny już sa jakies sportowe)



szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Twarde zawieszenie

Post autor: szybkistefan » śr gru 08, 2010 01:44

ARL jest twardszy od zwykłego TDI i jest niższy ale minimalnie. Ale nie jest dużo twardszy według mnie jezdzi się nim przyjemnie. W ARL-u są założone minimalnie niższe i twardsze sprężyny, amor też jest bardziej usportowiony ale też minimalnie. Myślę że jakbyś założył oryginalną sprężyna z ARL to było by przyjemnie. :)



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Twarde zawieszenie

Post autor: EnJoy » sob gru 25, 2010 00:24

michasobczyk, zakup odpowiednich sprężyn i masz komfort jaki chciałeś. Do ARL-ek jak i innych TDI szły różne sprężyny, jedne twardsze inne bardziej komfortowe.
szybkistefan pisze:ARL jest twardszy od zwykłego TDI i jest niższy ale minimalnie. Ale nie jest dużo twardszy według mnie jezdzi się nim przyjemnie. W ARL-u są założone minimalnie niższe i twardsze sprężyny, amor też jest bardziej usportowiony ale też minimalnie.
Pierwsze słyszę. Pewnie masz na myśli zawieszenie z pakietu "gti", które tak jak już pisałem.. występowało w różnych odmianach.. w zależności od upodobania klienta.



michasobczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 27, 2010 15:17

Twarde zawieszenie

Post autor: michasobczyk » ndz sty 16, 2011 18:06

zawias seria i nadal jest twardo, przód jeszce ok, ale tył to masakra



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości