Ułożenie kołnierza przedniego wahacza

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piasa-v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 22:03
Lokalizacja: Koszalin/Sierakowo Sł.

Ułożenie kołnierza przedniego wahacza

Post autor: piasa-v » śr lis 17, 2010 23:10

Witam mam w sumie banalny problem ale chce się upewnić. Mianowicie rozbija się to o ułożenie wahacza przedniego a bynajmniej o gniazdo tylnej tulei, jak ma być ułożone gniazdo kołnierzem w dół czy w górę. Ten obecnie zdjęty z auta (MK3 GT '94)był do góry a mam stary z poprzedniego golfa (MK3 TDI '95) oryginał na 100% bo z osłoną i w nim kołnierz był na dół.

Aktualizacja:
Podejrzałem kilka egzemplarzy i jest różnie przewagę stanowi ułożenie z prawej kołnierz na dól z lewej do góry czy wahacze są uniwersalne bo znajomek który pracował 21lat w serwisie audi w niemczech twierdzi że to jest samowola mechaników


Mobile CB ALAN 48+MULTI + SIRIO SUPER CARBONIUM
Navi NOKIA E52 -GarminXT + SkyTraq Venus 5
CA- Kenwood KDC-BT8044U + uDIMENSION Element + BOSS 1000N + HIFONICS ATLAS 12"

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ułożenie kołnierza przedniego wahacza

Post autor: Paweł Marek » czw lis 18, 2010 15:29

w mk2 nie spotkałem się inaczej jak od góry i tak było oryginalnie bo wymieniałem osobiście fabryczny. Kupiłbyś sobie typowy dla MK3 bez kołnierza nie musiałbyś się zastanawiać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Ułożenie kołnierza przedniego wahacza

Post autor: mishabest » pt lis 19, 2010 21:40

U mnie jest z jednej do góry z drugiej na dół (nie pamiętam która jest która) , przy wymianie tulei zastanawiałem się czy to normalne czy jakaś kombinacja poprzedników ale nie doszedłem.... , tak się zastanawiałem czy da się wahacz z prawej strony założyć na lewa, wtedy po obróceniu kołnierz byłby z innej strony...


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
piasa-v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 22:03
Lokalizacja: Koszalin/Sierakowo Sł.

Ułożenie kołnierza przedniego wahacza

Post autor: piasa-v » wt lis 30, 2010 11:03

W sumie miałem tak jak poprzednik z jednej strony w górę z drugiej w dół położyłem wahacz na stole traserskim i wyszło mi na to ze wahacze są uniwersalne i ten stary z TDI-ka i ten z GT obydwa z lewej strony były jednakowo ułożone. Obejrzałem 3 egzemplarze golfa jeden z przebiegiem 118000 i to prawda patrząc po rozrządzie że nie był ruszany a auto jest z '97 roku i było tak samo.

DLA PRZYSZŁYCH DOMOROSŁYCH MECHANIKÓW KTÓRZY BĘDĄ ZMIENIAĆ TULEJE WAHACZY NIE ZACHODŹCIE W GŁOWĘ ZAKŁADAJCIE JE TAK JAK JEST NA AUCIE.


Mobile CB ALAN 48+MULTI + SIRIO SUPER CARBONIUM
Navi NOKIA E52 -GarminXT + SkyTraq Venus 5
CA- Kenwood KDC-BT8044U + uDIMENSION Element + BOSS 1000N + HIFONICS ATLAS 12"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości