Pływanie samochodu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

karbid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 31, 2006 16:35
Lokalizacja: piotrkow tryb

Pływanie samochodu

Post autor: karbid » czw lis 25, 2010 07:31

WYmieniałem przegub wewnętrzny i łożysko w piaście z przodu prawa strona. Powymianie przy śliskiej nawierzchni samochód pływa że ciężko ujechać prosto dodam że odkręcałem całoś żeby wyciągnąć łożysko. Czy mogła się rozłegulować zbieżność? ado przegubu miałem dołączoną nakrętkę i podkładkę taką lekko wygiętą gdzie ona powinna być włożona ( pod nakrętkę czy jak przegub wchodzi w piastę). Dzięki za odpowiedzi!


karbid

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Pływanie samochodu

Post autor: miś fazi » czw lis 25, 2010 10:46

oczywiście że rozregulowałeś i zbieżność i kąt koła , musisz ustawić na diagnostyce , co do podkładki i nakrętki , to przegub WEWNĘTRZNY nie ma nakrętki, Ty widocznie zmieniałeś przegub ZEWNĘTRZNY , podkładka ma być założona na półośkę zanim nabijesz przegub



karbid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 31, 2006 16:35
Lokalizacja: piotrkow tryb

Re: Pływanie samochodu

Post autor: karbid » ndz lis 28, 2010 14:11

wymieniałem wewnętrzny i w komplecie miałem nakrętkę i podkładkę, a międzyczasie byłem na przeglądzie i mi powiedział gość że zbieżność ok. Także już sam nie wiem czemu pływa?


karbid

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Pływanie samochodu

Post autor: wojtas4589 » ndz lis 28, 2010 14:48

Wymieniałeś przegub bliżej skrzyni czy ten przy kole? Odkręcałeś amortyzator lub sworzeń od zwrotnicy?



Awatar użytkownika
MajkelMKII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 24, 2008 21:01
Lokalizacja: CHORZÓVW
Kontakt:

Pływanie samochodu

Post autor: MajkelMKII » ndz lis 28, 2010 21:08

Witam teraz do przegubu wewnetrznego dawają nakretke po to aby założyc nowa a podkladka spre powina by załozona wklesłą stronom do przegubu bo inaczej bedzie sie tłuc a co do pływania to podjedz do mechanika niech sprawdzi katy bo na stacji nie zawsze są fachowcy i przyrządy poz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości