Czemu nie dziala ABS

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

franekgolf3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:51

Czemu nie dziala ABS

Post autor: franekgolf3 » ndz lis 21, 2010 19:22

Witam mam pyanie kupilem golfa 3 i ma tez abs pompa jest ale na desce sa dwie kontrolki tam przy wlączniku swiatem od absu i od Airbac . ten Abs nie dziala mam takie pytanie czy jest mozliwoś spradzenia czemu nie dziala ten abs bez podlaczania sie pod komputer mysle ze mi pomozecie:) Pozdrawiam



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Czemu nie dziala ABS

Post autor: agrala » ndz lis 21, 2010 20:52

Z czego wnisokujesz ze niedziala? Z kontrolki czy po ostrzejszym hamowaniu?
Moze jest tylko spalona zarowka. Zazwyczaj siadaja czujniki predkosci w kolach- rezystancja-700-2200ohm. Choc szybciej wyjdzie na VAGu co mu dolega



franekgolf3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:51

Czemu nie dziala ABS

Post autor: franekgolf3 » ndz lis 21, 2010 22:41

po ostrzejszym hamowaniu jak zachamuje to opony normalnie piszcza a jak wyjołem ten plastik co jest kntrolka poduszki i (powinna byc absu to tam wogole nie ma miejsca na zadna diode a pompa od absu jest



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Czemu nie dziala ABS

Post autor: yank » ndz lis 21, 2010 23:04

bo tam nie ma diody a jest zaróweczka przylutuwana do płytki więc nie bedzie śladu , może ktoś wywalił bo sie spaliła i dlatego nie widzisz zadnego miesjca :bajer:



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Czemu nie dziala ABS

Post autor: yank » ndz lis 21, 2010 23:05

zaróweczka nietypowa do dostania pono jedynie w ASO i droga zamiennik to zwykła od podswietlenia, taką załozyłem przy niemałych trudnościach z przylutowaniem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czemu nie dziala ABS

Post autor: Paweł Marek » pn lis 22, 2010 00:27

nie jest to sama w sobie żaróweczka tylko jakby sterowniczek, ma być bez tego nawet nie zadziała ABS, czemu wyjęta - trzeba dojść, pewnie ABS zaszwankował i jakiś spryciarz wyjął żeby kupca paląca się kontrolka nie raził po oczach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

franekgolf3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:51

Czemu nie dziala ABS

Post autor: franekgolf3 » pn lis 22, 2010 20:49

no ok rozumiem ale wlasnie chodzi mi o to ze nie ma absu to przez to ze nie ma zaroweczki nie bedzie absu ?



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Re: Czemu nie dziala ABS

Post autor: yank » pn lis 22, 2010 23:02

Paweł Marek pisze:nie jest to sama w sobie żaróweczka tylko jakby sterowniczek, ma być bez tego nawet nie zadziała ABS, czemu wyjęta - trzeba dojść, pewnie ABS zaszwankował i jakiś spryciarz wyjął żeby kupca paląca się kontrolka nie raził po oczach.
nie zgodze sie z Tobą :smoke: na temat tego że abs nie bedzie działał przy braku tejże "żaróweczki" u mnie nie ma jest zamiennik zwykła i działa bez zarzutu...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czemu nie dziala ABS

Post autor: Paweł Marek » wt lis 23, 2010 00:29

no dobra ale w co jest włożona? Pisząc o kontrolce mam na myśli całość a nie żaróweczkę samą w sobie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

franekgolf3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:51

Czemu nie dziala ABS

Post autor: franekgolf3 » czw lis 25, 2010 22:15

tzn jest taka jaby dioda ktora podswietla poduszke powietrzna a tam gdzie jest miejsce na abs nie ma nic



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Czemu nie dziala ABS

Post autor: lambert86 » pt lis 26, 2010 00:52

panowie jaki sterowniczek ? w mk3 ?? przecież tak jest tylko wtyczka i żaróweczka, a ja tam wlutowałem normalną czerwoną diodę led i wszystko działa jak należy :| kontrolka zaświeca się przy odpalaniu i po chwili gaśnie, podłączaj kolego pod kompa zaraz wyjdzie usterka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości