Drążek stabilizacyjny...?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

robson121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 31, 2010 21:55

Drążek stabilizacyjny...?

Post autor: robson121 » sob lis 20, 2010 20:48

Witam...mam problem z autem mianowicie podczas jazdy strasznie tłucze na nierównościach,dziurach...byłem z tym na stacji diagnostycznej i powiedzieli mi że to drążek stabilizacyjny a właściwie to jakieś jego elementy, no i do wymiany są gumy stabilizatora i końcówki drążka stabilizatora...w związku z tym mam pytanie jaki może być orientacyjny koszt naprawy,chodzi mi o owe części i robociznę?pytam bo nie chcę aby mnie nie skasowali na nie wiadomo jaką kasę.To tyle.Z góry dzięki



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Drążek stabilizacyjny...?

Post autor: kodix13 » ndz lis 21, 2010 09:44

ja wymieniałem w tym tygodniu, łączniki stabilizatora, gumy i dwa amorki z przodu i zapłaciłem 600zl, liczac z czesciami(amorki 300zl)


Kodix

karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Drążek stabilizacyjny...?

Post autor: karolw2 » ndz lis 21, 2010 11:38

Gumy do stabilizatora to kupuj tylko ori w ASO jak kupisz inne to padną po miesiącu koszt to ok 60-70 zł za dwie. Do tego obejmy, jak masz teraz z garbem to nie musisz ich kupować. Za obejmy i gumy i śruby w ASO dasz ok 120-130 zł. Za łączniki stabilizatora to od 30-50 zł za szt, zależnie od firmy. Nie kup tanich bo to nie ma sensu. Jak masz gdzie to nie jest problem z wymianą jak masz trochę kluczy, odkręcasz śruby wykładasz nowe części i to wszystko. Warsztat pewnie weźmie 150-200zł za robocizne.



aDudzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 11, 2008 09:26
Lokalizacja: SGL

Drążek stabilizacyjny...?

Post autor: aDudzio » pn lis 22, 2010 09:55

Te gumy wymienia się na podniesionym aucie czy można na opuszczonym z kanału?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Drążek stabilizacyjny...?

Post autor: wojtas46 » pn lis 22, 2010 19:00

Ja wymieniłem bez kanalu , podnosisz auto , zdejmujesz koła , dobrze jest podłożyć jakieś pieńki żeby autko nie zjechało gdy będziesz wymieniał te gumy . Gdy wymieniasz lewą stronę , to skręcasz również kierownicą w lewo , lepszy dostęp bo cofa się drążek kierowniczy razem z gumową osłoną . To samojak robisz prawą stronę , jeżeli nie możesz złapać ori śrubą to wkręcasz dłuższą żeby dociągnąć blaszkę na gumie , gdy śruba dociągnie wykręcasz i wkręcasz ori . Mi zajelo to może 40 min. pracy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości