Łozysko koła a bujanie autem ????

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Łozysko koła a bujanie autem ????

Post autor: ggregorii » śr lis 17, 2010 18:32

Witam mam pytanie słysze w którymś kole wyje troche łożysko i gdy wolno jade to buja autem tak jak by kolo było jajkiem nieduzo ale czuć i przy prostowaniu kierownicy czyć delikatne bicie. Czy to lożysko jest przyczyną ??? jak sprawdzić które to ???/ PS dodam ze ostatnio zmieniano mi podzuszki amortyzatorów ale wszystko było ok czy to też moze być przyczyną ???


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Łozysko koła a bujanie autem ????

Post autor: Vii » śr lis 17, 2010 20:36

Tylne łozysko ? Tylne łozyska moga powodować bicia i dziwne noszenia autem, czasem, drgania budy i inne dziwaczne zjawiska.. jesli na łozysku masz luz to koło "lata" proporcjonalnie do luzu. Wrzuć jedynke [nie zaciagaj ręcznego] i szarp za koło łatwo dojdziesz w ktorym masz luz ... z przodu w zasadzie nie spotkałem sie z dziwnymi zachowaniami łozysk prócz wiadomego "szumu", moze to niestandardowe akurat, z tego co mowisz wynikałoby na to ze... czas wymienić szybko łozysko bo sie zatrze i koło zablokuje [oby nie na mokrym] :jezor:



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Łozysko koła a bujanie autem ????

Post autor: ggregorii » śr lis 17, 2010 21:25

No wasnie nie wiem ktore i czemu jest bicie na kierownicy. I powiem ze stalo sie to z dnia na dzien.Czy cos innego moze powodowac takie objawy bujania.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Łozysko koła a bujanie autem ????

Post autor: Vii » śr lis 17, 2010 21:35

ggregorii pisze:No wasnie nie wiem ktore i czemu jest bicie na kierownicy. I powiem ze stalo sie to z dnia na dzien.Czy cos innego moze powodowac takie objawy bujania.
No jak nie wiesz czy łozysko przód czy tył to ja tez nie bardzo Ci umiem pomóc.. Bujanie moga powodować amortyzatory oraz ewentualnie zły ich montaz, mocne luzy na koncówkach drązków kierowniczych i wtedy tez by mogło to powodować bicie na kierownicy, tulejki wahaczy i nic innego nie moze powodować bujania w golfie IV generacji. Szum oraz bujanie moze być tez przez rozje** opone tudziez krzywa felge... na prawde nic wiecej ..



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Łozysko koła a bujanie autem ????

Post autor: ggregorii » śr lis 17, 2010 22:20

No wczesniej na przeglądzie wykazywało ze zaczyna sie rozwarstwiać tulejka na wahaczu.Bo czuć naprawde jak by koło bylo z jajka. Opony z przodu mają moze rok.Fakt ostatnio zmieniali mi poduszki na amorach chyba ze sie coś poluzowało. Szaerpałem za przednie to czuć minimalny luz na obu kołach ale nie zeby klekotały. Jutro sprawdze tył.

Ps a moze być taka opcja ze któraś tylnia opona jeest walnieta auto sie buja i w jakiś sposób ten tył sie nie synchronizuje z przodem i tąd to bicie na kierownicy ???


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Łozysko koła a bujanie autem ????

Post autor: Vii » śr lis 17, 2010 22:30

ggregorii pisze:No wczesniej na przeglądzie wykazywało ze zaczyna sie rozwarstwiać tulejka na wahaczu.Bo czuć naprawde jak by koło bylo z jajka. Opony z przodu mają moze rok.Fakt ostatnio zmieniali mi poduszki na amorach chyba ze sie coś poluzowało. Szaerpałem za przednie to czuć minimalny luz na obu kołach ale nie zeby klekotały. Jutro sprawdze tył.

Ps a moze być taka opcja ze któraś tylnia opona jeest walnieta auto sie buja i w jakiś sposób ten tył sie nie synchronizuje z przodem i tąd to bicie na kierownicy ???
jest taka opcja ale wtedy i tylko wtedy kiedy w przednim zawieszeniu wystepuja jakieś luzy to tył moze przenosić bicie na przód i odwrotnie ale to na dziurach czy nierownosciach tak po ładnej drodze jadąc nie ma co powodować "wibracji", ogolnie skrajne przypadki ale doswiadczylem tego..



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Łozysko koła a bujanie autem ????

Post autor: ggregorii » śr lis 17, 2010 22:34

Sprawdze felgi i opony . Nie przypominam sobie zebym w coś przywalił. Bo dziwi mnie zeby od łozyska było takie bicie i bujanie. To by musiał byc kolosalny luz.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości