Krzywo kierownica i stuka przegub

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

feltd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 16, 2009 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Krzywo kierownica i stuka przegub

Post autor: feltd » pn lis 01, 2010 00:24

Witam

Mam taki problem. Miałem wymieniane lozysko prawego kola. Po wymianie całkowicie rozjechala sie kierownica - dosc mocno przekrecona kierownica w prawo i lekko sciagalo. Skierowano mnie na zbieznosc, tam komputerowo ustawiono - wg wydruku jest idealnie. Mimo to przy jezdzie na wprost kierownica jest lekko skrecona - tym razem w lewo. Wydaje mi sie ze samochodu wogole nie sciaga, chociaz to ciezko sprawdzic na naszych drogach...

Druga sprawa to ze od czasu do czasu stuka przy skrecaniu w prawo [przegub?] - dosc głuchy i niezbyt donosny stuk - cos jakby "przeskakiwalo" sobie . Zwykle przy dosc malych predkosciach.
Przy zmienianiu opon na zimowki przy prawym kole zobaczylem ze na gumie jest mokro (albo smar albo olej)
Obrazek
Przejechalem juz na tym z 1000 km, objaw nie jest specjalnie uciazliwy ale wydaje mi sie ze samochod nieznacznie "ciezej czy nierowniej" jezdzi. Tzn nie płynie tak gładko na trasie jak wczesniej ale roznica jest minimalna o ile wogole jest.

Czy te 2 sprawy maja ze soba cos wspolnego i czy to moze sie nagle wysypac tak ze uniemozliwi jazde na dlugiej trasie ? Czy spieszyc sie na gwalt z naprawa ?
Po drugie - co z ta kierownica - troche to wkurza bo nie jest idealnie ... Czy moze jednak zaklad spierniczyl ustawianie geometrii czy np przy ustawianiu kierownica byla minimalnie skrecona a sprawy nie zauwazylem?



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Krzywo kierownica i stuka przegub

Post autor: szawełło » pn lis 01, 2010 06:57

feltd pisze:stuka przy skrecaniu w prawo [przegub?]
Na sto przegub . Rozerwana osłona naleciało piachu i się posypał . Lepiej wymienić jak najszybciej , zerwie się całkiem to stoisz na drodze . No i niszczysz półośkę .
feltd pisze:Po drugie - co z ta kierownica
???


Ba.........................

;)

MarcinQ90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 09:16
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Krzywo kierownica i stuka przegub

Post autor: MarcinQ90 » wt lis 02, 2010 13:35

feltd pisze:Po drugie - co z ta kierownica
Nic z kierownicą a raczej nic z geometrią wszystko jest dobrze tylko jak robili Ci geometrie kierownica nie była ustawiona na wprost więc prostym sposobem ustaw koła idealnie na wprost ( najlepiej podczas jazdy na dobrej drodze zatrzymać się ) odkręć kierownicę i przestaw na frezie na wprost możliwe że Ci się uda tak że bezie idealnie prosto a jak nie to będzie minimalnie skręcona. Chyba że wolisz droższe rozwiązanie czyli jeszcze raz geometria albo reklamacja poprzedniej.
feltd pisze:stuka przy skrecaniu w prawo [przegub?]
Prawdopodobnie przegub ale żebyś miał pewność możesz usłyszeć to przy powolnej jeździe na pełnym skręcie ale jeżeli osłona przegubu jest rozdarta to nawet nie zastanawiaj się tylko wymień i przegub i osłonę


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

Św. Krzysztof jedzie z Tobą tylko do 120km/h, powyżej oddaje miejsce św Piotrowi.

feltd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 16, 2009 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Krzywo kierownica i stuka przegub

Post autor: feltd » wt lis 02, 2010 22:20

OK, w takim razie trzeba bedzie sie umowic z mechaniorem i wymienic :)

Jak narazie to oznaki nie sa ciagle, nie jest tak ze jak na maxa skrece to zawsze pyka, czy zawsze przy innym powtarzalnym manewrze.

Co od kiery to moze i ja spierniczylem przy ustawianiu geometrii, i nie dopilnowalem zeby kiera byla prosto.. Trudno, narazie pojezdze i bedzie :P chyba ze mnie to tak wkurzy to pojaze zeby mi ustawili jeszcze raz.

PS w jaki ewentualnie sposob mozna odkrecic kierownice zeby ja przestawic - gdzie co znalezc i jakim kluczem ? Jakby ktos pamietal bylbym wdzieczny za dokladna porade.

Dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Krzywo kierownica i stuka przegub

Post autor: szawełło » śr lis 03, 2010 08:53

feltd, Jaki model autka - uzupełnij profil - nie będziemy zgadywać


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Krzywo kierownica i stuka przegub

Post autor: T.O.B.I. » czw lis 04, 2010 14:34

przy geometrii miałeś też ustawiane kąty pochylenia koła? a ustawienie prosto kierownicy to powinien ustawiający geometrię zadbać, ale niestety ja też na takiego ze stritem trafiłem :)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

feltd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 16, 2009 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Krzywo kierownica i stuka przegub

Post autor: feltd » czw lis 04, 2010 15:16

Chodzi o golf IV 1,9 TDI AXR 2003 w kombi jak cos :)


Wie ktos jak sie tam zabrac za odkrecenie i przestawienie kiery ?



feltd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 16, 2009 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krzywo kierownica i stuka przegub

Post autor: feltd » czw lis 04, 2010 15:17

T.O.B.I. pisze:przy geometrii miałeś też ustawiane kąty pochylenia koła? a ustawienie prosto kierownicy to powinien ustawiający geometrię zadbać, ale niestety ja też na takiego ze stritem trafiłem :)
Tak wszystko bylo ustawiane lacznie z kątami.
Niestety ale natrafienie na mechanika z ktorego jest sie zadowolonym na 100% jest chyba cudem...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości