Scieranie klocków w przednim kole

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czarek236
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: czarek236 » czw paź 28, 2010 12:09

Witam problem w moim Golfie 1.9 TDI 1Z mam następujący,lewe przednie koło ściera od strony wewnętrznej czyli od strony silnika klocek hamulcowy,co zrobiłem?
Sprawdziłem i wymieniłem na nowy przewód elastyczny ,wymieniłem z obu stron.
Układ hamulcowy odpowietrzony .
Co zastanawia ,chcąć cofnąć tłoczek trzeba użyć bardzo dużej siły,aby mieć punkt odniesienia przeszedłem do koła z prawej strony i sprawdziłem jaka siłą mozna cofnąć tłoczek w zacisku,okazało się że taka samą siłą. :chytry:
Nie wiem co dalej zrobić :bigok: ,aaa jeszcze niekiedy przy skręcaniu w lewo slyszę że kolcek nie ociera tak by wynikało że na łozysku był luz,a nie ma łozysko jest nowe.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu niby to prostej usterki pozdrawiam.



Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: proinstalnet » pt paź 29, 2010 14:46

wimienic prowadnice zacisku na zwrotnicy wyczyscic nasparowac i bedzie pieknie
Obrazek
Obrazek
twoje wygladaja pewnie tak jak na zdjeciu nr 2 i przez to sie zacieraja i zacisk nie pływa a ma pływac bo to konstrukcja zaciskow pływajacych



czarek236
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: czarek236 » pt paź 29, 2010 17:30

Dziękuje za szybką odpowiedż ,fakt czyściłem prowadnice, :( nie są lśmiące ale swobodnie poruszają się w zacisku oraz były smarowane,dla pewności wymienie tak jak kolega wskazał. :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: Paweł Marek » pt paź 29, 2010 20:59

nie tylko prowadnice trzeba zregenerować zacisk. Wypychać hamulcem tłoczek, oczyścić przy brzegu często koroduje, ewentualnie zakupić zestaw naprawczy (ok 20 zeta) i wymienić gumki. Zachować przy tym wszystkim idealną czystość i będzie jak talala


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

czarek236
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: czarek236 » pt paź 29, 2010 21:35

Tak też zrobiłem ,tłoczek wypchany brak :bigok: skorodowania wokół niego,ale nie pomyślałem o wymianie uszczelek :pub: ,zaiste zrobie to.



czarek236
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: czarek236 » pt lis 19, 2010 13:07

Zgodnie z sugestjami kolegów powymieniałem,wszystko gra jak lala,dziękuje za porady pozdrawiam.



Jarek1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 19, 2010 23:05

Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: Jarek1984 » pt lis 19, 2010 23:36

Witam mam problem z kontrolką gdyż mam vw golfa IV z 2000 r.i mi sie zapaliła kontrolka.wszystko ładnie wymieniłem klocki i pojawia sie problem.Bo po wymianie nadal pali sie kontrolka..ale najlepsze w tym,że nie mam czujników przy klockach a kontrolka się zapala,a wogole nie mam czujników do klocków,gdyz mnie to zdziwiło w tym roczniku,że takiego czegoś nie ma.podjchałem na komputer i nie pokazuje żadnego błedu!nie wiem jak teraz tego prbemu sie pozbyć bo nawet na komputerze nie można tego wykasować.Może odłączyć akumulator,żeby z restowac komputer..no nie mam pojećia..pomóżcie



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: psilos1 » ndz lis 21, 2010 02:34

Jarek1984 pisze:Witam mam problem z kontrolką gdyż mam vw golfa IV z 2000 r.i mi sie zapaliła kontrolka.wszystko ładnie wymieniłem klocki i pojawia sie problem.Bo po wymianie nadal pali sie kontrolka..ale najlepsze w tym,że nie mam czujników przy klockach a kontrolka się zapala,a wogole nie mam czujników do klocków,gdyz mnie to zdziwiło w tym roczniku,że takiego czegoś nie ma.podjchałem na komputer i nie pokazuje żadnego błedu!nie wiem jak teraz tego prbemu sie pozbyć bo nawet na komputerze nie można tego wykasować.Może odłączyć akumulator,żeby z restowac komputer..no nie mam pojećia..pomóżcie
Sprawdź poziom płynu hamulcowego .



Jarek1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 19, 2010 23:05

Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: Jarek1984 » ndz gru 05, 2010 00:24

sprawdzil poziom i jest wszystko ok..nie mam pojecia co jest, nadal pali sie kontrolka....



czarek236
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: czarek236 » ndz gru 05, 2010 00:34

A kolega ma sprawny układ ABS-u :chytry:

Pozdrawiam.



Jarek1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 19, 2010 23:05

Scieranie klocków w przednim kole

Post autor: Jarek1984 » wt gru 07, 2010 23:12

Abs działa..na śliskiej nawierzchni sprawdzałem i jest wszystko ok.na komputerze zadnego błedu nawet nie pokazało.chyba,że coś z czujnikiem Abs coś jest .Ale nie pokazuje,żadnego błedu na kompie i to jest dziwne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości