brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Martin99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:37
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: Martin99 » ndz wrz 12, 2010 22:57

Witam borykam sie z problemem ktory bardzo mnie denerwuje. mianowicie kiedy nastepuje zmiana natężenia siły przenoszonej na koła (kiedy jade i puszcze gaz a nastepnie wcisne gaz lub przy ruszaniu) wystepuje taki calkiem glosny stuk. nie mam pomysłów jak mam to zdiagnozowac i naprawic. bylem na dwoch stacjach kontroli pojazdow na sprawdzeniu zawieszenia i według nich wszystko jest ładnie pospinane i OK. a nadal stuka i bardzo mnie denerwuje.dodam ze wydaje mi sie jakby ten stuk wydostawał sie z prawej strony samochodu.
Z tego co juz wymienilem:
obsady amortyzatorów nowe
gumy sworznie i koncowki wahaczy
myslalem ze to moze przegub wewnętrzny to powyciagałem poloski i jeden mial minimalny luz to go wymienilem
poduszki pod silnikiem i pod skrzynia nowe
łączniki drązka stabilizacji nowe (i tu nasuwa mi sie kolejny pomysł bo chyba jeszcze nie zmienialem tych gumek drązka:D)

nie mam pojecia co to moze byc. prosze o jakies sugestie co to moze byc i co sprawdzic.
pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
AdiK__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: sob paź 10, 2009 10:21
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: AdiK__ » ndz wrz 12, 2010 23:26

Z tego co tu napisaleś wnioskuję że przyczyna siedzi w skrzyni biegów :)



Awatar użytkownika
Martin99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:37
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: Martin99 » ndz wrz 12, 2010 23:30

AdiK__, nie strasz :bajer: a tak na serio taka usterke tez biore pod uwage ale wiesz zawsze mozna sprawdzic co innego tylko zeby wiedziec co:P jutro sprawdze jeszcze gumy na drązku stabilizacji. a przegub zew moze halasowac tylko podczas jazdy na wprost?? moze jakies inne pomysly co do tego co mozna sprawdzic?



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: Misiek_B » ndz wrz 12, 2010 23:37

Z opisu najbardziej by pasowała poduszka silnika ale wymieniałeś na nowe chyba że jakieś tanie typu hans pries :p
Ja tylko moge podpowiedziec by sprawdzic tylna belkę bo raz się spotkałem że tez był gośc przekonany że stuka z przodu a tu na tylnej belce gumy i tak przenosiło. I jeszcze wydech sprawdz czy nie obija zaraz za kolektorem o nadwozie.
Mozesz też na postoju poruszac silnikiem mocno i może tak sie uda zlokalizowac co stuka :bajer:


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
Martin99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:37
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: Martin99 » ndz wrz 12, 2010 23:46

Misiek_B, tuleje w tylnej belce jakies 3000km maja tylko bo wymienialem a poduszki lemfordera. wydech dopisuje jako kolejny punkt do sprawdzenia ale jak wywalalem kata to nowe gumy zakladalem:P jutro od rana startuje z autkiem poprosze kogos to mi moze pomoze w nasluchiwaniu.



Awatar użytkownika
AdiK__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: sob paź 10, 2009 10:21
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: AdiK__ » pn wrz 13, 2010 07:22

Ostatnio z kolegą mieliśmy podobną rozkmine i wlaśnie ywynioskowaliśmy że to satelity na skrzyni. Gdy odpuszczasz gaz i dajesz to jest szarpnięcie. Takie jest moje zdanie



Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: hijacker4 » pn wrz 13, 2010 19:34

Martin99, satelity na skrzyni jak Adik_ pisze ;) zamienniki okolo 300 zl komplet plus robota, wjedz na kanal podnies auto i poruszaj za półosie jedna w jedna druga w druga strone, i bedzie fap fap xD



Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: hijacker4 » pn wrz 13, 2010 19:38

P.S. Niuton i strzelanie ze sprzegla robi swoje xD



Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: mateusz_kajtek » ndz paź 10, 2010 12:54

u mnie podobny problem, tj podczas cofania, czy tez jazdy po nie równościach puka coś z prawej strony że aż czuć to pod nogami pasażera... poduszki silnika oraz tuleje, gumy zawieszenia powymieniane a nadal puka, zauważyłem że jak naciskam na przód auta to prawy amor się tak jak by blokuje (ciężej go rozruszać) i przy tym trzeszczy-skrzypi, na dwóch rożnych stacjach diagnostycznych wychodziło że amortyzatory i zawieszenie wszystko ok, aczkolwiek problem występuje, i jak obstawiam że za hałas pukania z prawej strony odpowiada prawy amortyzator - zawieszenie gwitnowane mts technik :/


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Re: brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: ciachotdi » śr paź 13, 2010 21:38

Objawy mam takie same i co najlepsze zero pomysłów by to zmienić. Zastanawia mnie poduszka silnika lewa nie ta od skrzyni.



Arekkwiatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn paź 05, 2009 20:55
Lokalizacja: Bielsko

brak pomysłów na stukanie z przodu samochodu

Post autor: Arekkwiatek » pt paź 15, 2010 16:50

Witam w moim aucie też tak stuka ale tylko jak ruszam do tyłu i to jak chwile postoi i obstawiam ,że to albo skrzynia albo któryś przegub.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości