oslona silnika

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

oslona silnika

Post autor: kapitan bomba » śr wrz 01, 2010 19:47

no i zrobilo sie deszczowo.. oslony pod silnikiem brak od zakupu auta.. wiec moze by pora cos kupic.. jest tego troche na allegro.. jakies materialy dziwne..ogolnie wyszyscy odradzaja PVC ABS... i zachwalalaja HDPE albo polipropylen( czy jakos tak). macie moze doswiadczenie z tymi materialami..ktorys lepszy/gorszy czy oba tyle samo warte?



karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

oslona silnika

Post autor: karolw2 » śr wrz 01, 2010 21:02

I tak ci po zimie popęka wiec czy to będzie ABS PCV HDPE więc najlepiej metalowa taka jak ta ori, ale trochę kosztuje http://moto.allegro.pl/oslona-obudowa-s ... 70933.html" onclick="window.open(this.href);return false; i do tego dwie boczne osłonki plastikowe, będzie od razu chronić przed uszkodzeniem miskę olejową. Tu jest jak zamontować http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Octavia/75" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

oslona silnika

Post autor: Qto » śr wrz 01, 2010 21:16

jak nie metalowa to polecam poszukać oryginalnej używki...sam miałem cztery osłony i oryginalne najdłużej wytrzymywały.



szymszym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 28, 2010 14:16
Lokalizacja: Lodz-Warszawa

oslona silnika

Post autor: szymszym » czw wrz 02, 2010 16:14

Ja kupilem REAZAWPLAST z allegro. W przeciwienstwie do poprzedniej (tez z allegro) jest bardzej elastyczna, wiec tak latwo nie peknie. A ze to oslona do diesla a ja mam benzyne - w miejscu gdzie przechodzi wydech nanitowalem blache aluminiowa. Zobaczymy ile pojezdzi - poprzednia wytrzymala poltora roku. Oryginalna metalowa byla by fajna, ale nie widze sensu w pakowaniu tyle kasyw w 9-cio letnie auto.


pozdrawiam, szym

Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

Re: oslona silnika

Post autor: kapitan bomba » pt wrz 03, 2010 20:16

no niby szkoda wydac pond 300zl..ale nie wiadomo czy w sumie nie wydasz wiecej na ciagle zmiany tej plastikowej.. ale mi tez szkoda wiec wzialem ta z rezawplastu, ma byc niby taka bardziej gietka zeby nie popekala... zobaczymy co bedzie..



Awatar użytkownika
anid23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 13, 2010 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: oslona silnika

Post autor: anid23 » śr wrz 08, 2010 23:13

karolw2 pisze:I tak ci po zimie popęka wiec czy to będzie ABS PCV HDPE więc najlepiej metalowa taka jak ta ori, ale trochę kosztuje http://moto.allegro.pl/oslona-obudowa-s ... 70933.html" onclick="window.open(this.href);return false; i do tego dwie boczne osłonki plastikowe, będzie od razu chronić przed uszkodzeniem miskę olejową. Tu jest jak zamontować http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Octavia/75" onclick="window.open(this.href);return false;

Witam,
A jak jest z prześwitem z tą metalową osłoną? Słyszałem, że takie trochę jeszcze pomniejszają prześwit.
Mam obniżone autko. Nie wiem dokładnie ile, bo tak było gdy je zakupiłem, ale jest bardzo niskie. Stawiam, że obniżone 40-50 mm.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

oslona silnika

Post autor: kiss » czw wrz 09, 2010 11:59

Qto pisze:sam miałem cztery osłony
dobry jestes pirat :grin:
ja w obydwu mk4 mam ori (z pierwszego montazu) osłony w benzynie z '00r i dieslu z '02r
kapitan bomba, kup raz a dobrze tak, więc polecam tylko ORI



karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

oslona silnika

Post autor: karolw2 » czw wrz 09, 2010 12:18

anid23 pisze:Witam,
A jak jest z prześwitem z tą metalową osłoną? Słyszałem, że takie trochę jeszcze pomniejszają prześwit.
Mam obniżone autko. Nie wiem dokładnie ile, bo tak było gdy je zakupiłem, ale jest bardzo niskie. Stawiam, że obniżone 40-50 mm.
Obniży się ale nie znacząco ok 4-5 mm ale za to ochroni miskę przed uszkodzeniem. Koszt osłony metalowej zawsze będzie niższy niż nowa miska + olej + laweta. Zwłaszcza przy obniżonym zawieszeniu. Więc sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto płacić ok 300 zł za osłonę metalową ???
Obecnie mam ori plastikową i ciągle się trzyma ma już 8 lat i jest lekko porysowana, jak się oderwie to wchodzę w metalową.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości