Rozmiar łożyska

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

Rozmiar łożyska

Post autor: KemotZabrze » pn wrz 06, 2010 21:44

Witam, siedze teraz i zastanawiam się jak sprawdzić wielkość łożyska w Golfie. Co trzeba ściągnąć, żeby zmierzyć jego rozmiar? Chcę rano iść do garażu i uwinąć się z tym jak najszybciej. wystarczy odkręcić nakrętkę piasty? czy będę musiał wybijać sworzeń i końcówkę drążka? Wiem, najłatwiej sprawdzić rocznik, ale mam wbity 1995 :crazy: wydaje mi się, że to będą te mniejsze sprzed '87r. ale przy tym aucie nic nie jest oczywiste



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozmiar łożyska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 06, 2010 23:11

Kolego ja bym poszedł do sklepu i kupił oba rozmiary łożyska z zastrzeżeniem że jedno zwrócę, każdy sklep na to pójdzie. Po co sobie zaprzątać głowę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

Rozmiar łożyska

Post autor: KemotZabrze » pn wrz 06, 2010 23:21

Paweł Marek, no niby jest to jakieś wyjście tylko, że do sklepu gdzie zawsze kupuje części, mam 15 km i niezbyt szczęśliwe połączenie autobusowe, a auto rozebrane. Wolałbym jednak podpowiedź jak sprawdzić jego rozmiar :wink:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Rozmiar łożyska

Post autor: Michał_1977 » wt wrz 07, 2010 07:27

KemotZabrze, najszybciej zmierzysz po wyjęciu przegubu z piasty.Wtedy stojąc w kanale oczyść ścianki zwrotnicy wokół łożyska i mierz,a wewnętrzną bieżnię,zmierzysz łapiąc za zarys piasty :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości