Jaka jest specyfikacja Zielonego płynu do wspomagania

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mody1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:19
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Jaka jest specyfikacja Zielonego płynu do wspomagania

Post autor: mody1 » pn sie 23, 2010 23:13

Jak w temacie,szukałem 2 godz.i nigdzie sie nie doszukałem, a mam dostęp do produktów innego producenta i chcę wymienić płyn wspomagania,proszę nie pisać że sie nie wymienia,bo nie wierzę że taki zabrudzony i po 15 latach dalej ma swoje właściwości



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[MK3] Jaka jest specyfikacja Zielonego płynu do wspomagania

Post autor: Paweł Marek » wt sie 24, 2010 00:27

Niepotrzebna ci specyfikacja leje się mineralny Febi 6162 za 20 zeta i będzie ok. Leją też syntetyki np Febi 6161 ale do starszych układów ja wiem? Niema potrzeby


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Jaka jest specyfikacja Zielonego płynu do wspomagania

Post autor: Lucki » pt sie 27, 2010 15:18

Żaden FEBI ! Kolego to nie sa płyny dedykowane do VW tylko BMW. Było juz duzo o tym na forum i nawet w którymś poscie udowodniłem specyfikacje z noty katalogowej :)


DO wspomy lej płyn do przekładni automatycznych o oznaczeniu IID (mobil, orlen, lotos...)



http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181352" onclick="window.open(this.href);return false; post kolegi Dedi_S


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaka jest specyfikacja Zielonego płynu do wspomagania

Post autor: Paweł Marek » pt sie 27, 2010 22:47

Tamten post to kupa teorii, niejasnych linków i tyle. Febi nie jest dedykowany do żadnej konkretnej marki, chyba że nie wierzysz katalogowi Febiego. ale już np Valvoline tak. Dobrze byłoby żeby w tej sytuacji - przy tych niejasnościach - wypowiedzieli się praktycy.
Moje 3 grosze brzmią tak: w trzech Vw jakie zajeżdżałem i zajeżdżam o przebiegach 330, 310, (to mk3) oraz 450 tysięcy km (mk2) mam odkąd pamiętam mineralnego Febiego, nigdy w życiu nie miałem kłopotu ze wspomaganiem w żadnych z tych aut oprócz padaki łożyska w jednej z nich. Więc bajeczki w tamtym poście o gwarantowanym przebiegu 150 przy danym oleju, albo 30 przy gorszym zwyczajnie mnie śmieszą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Jaka jest specyfikacja Zielonego płynu do wspomagania

Post autor: Lucki » sob sie 28, 2010 12:31

Ja kolego w przeciwieństwie do Ciebie zawsze lałem IID i to do swoich aut i aut kolegów i sąsiadów które naprawiałem. Nie były to tylko VW. Wspoma zawsze działał jak nalezy i przede wszystkim cały układ po nalaniu Mobila IID wyciszał sie ( takie jest moje spostrzeżenie)


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
mody1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:19
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Jaka jest specyfikacja Zielonego płynu do wspomagania

Post autor: mody1 » pn sie 30, 2010 19:56

A ja wlałem syntetyk dedykowany dla GM-oryginał, jak Żona nachula KM, to napiszę swoją opinię.Układ pracuje, jak pracował, ale 15 zim wystarczy dla wspomagania na jednym oleju,jak i również dla skrzyni-oczywiście tam wlałem olej inny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości