Golf 4 1.8 T Zle Ustawiony Rozrząd !!!

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Quadro91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 03, 2014 22:35
Lokalizacja: EL

Golf 4 1.8 T Zle Ustawiony Rozrząd !!!

Post autor: Quadro91 » śr cze 28, 2017 05:04

Witam serdecznie :)

Panowie po pierwsze chce powiedzieć ze wiem jak ustawić w 1.8t rozrząd rozchodzi sie tutaj o inną rzecz przybliżę wam sprawę .
Kupiłem całego angola z silnikiem 1.8T oczywiście szybko zorientowałem się ze golfik jest po wirusie . Oczywiście zrobiłem swap (udany :okej: ) i tak sobie śmigałem no i niestety ostatnio najprawdopodobniej wypchnęło mi uszczelkę pod głowić :( no to oczywiście rozebrałem wszystko ze by zdjąć głowicę wszystko było cacy do momentu zdjęcie pokrywy zaworów a tam psikus :P Mianowicie rozrząd został ustawiony na znaki czyli wał korbowy w punkcie wałek rozrządu (mowa jeszcze przed zdjęciem pokrywy) w punkcie ale niestety wałek rozrządu ( ssący ) wygląda tak jak by był przestawiony o jeden ząbek w prawo stojąc od strony rozrządu. Teraz powiem jeszcze ze silniczek chodził jak złoto żadnych stuków ideolo odpalał też bez zarzutu . Jutro jeszcze dołączę zdjęcia jak to dokładnie wygląda . I teraz mam parę pytań i może jakaś mądra głowa mi pomoże :)

1. Czy ktoś specjalnie ustawił tak wałek ssący ze by się wcześniej otwierał zawory ??
2. Czy jak ustawię ten wałek prawidłowo na znaki to samochód może jeździć gorzej i być słabszy ??
3. Czy po powrocie na oryginale ustawienia wałka będzie to miało wpływ na wirusa który mógł być wgrywany na takim ustawieniu jaki jest teraz ??

Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam i czekam na podpowiedzi :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 4 1.8 T Zle Ustawiony Rozrząd !!!

Post autor: marcin7x5 » śr cze 28, 2017 07:00

Skoro wszystko było ok to zostaw tak jak jest.



Awatar użytkownika
Quadro91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 03, 2014 22:35
Lokalizacja: EL

Golf 4 1.8 T Zle Ustawiony Rozrząd !!!

Post autor: Quadro91 » śr lip 05, 2017 18:02

No to było by najprościej ale czy ktoś się spotkał już z takim ustawieniem wałków ?



Awatar użytkownika
henio098
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pt paź 27, 2006 17:19
Lokalizacja: Bytom

Golf 4 1.8 T Zle Ustawiony Rozrząd !!!

Post autor: henio098 » wt lip 11, 2017 19:15

Jeden z wałków jest lekko odchylony od znaku na mostku i tak ma być. Poszukaj instrukcji do tego jak wymienić\ustawić łańcuch na wałkach jest tam wszystko opisane, grunt aby jak na zdjęciu pomiędzy znakami było 16 rolek łańcucha.
Chodzi mi o to:
Obrazek


VW Golf MK3 Variant 1.8 GL 1993r. Sprzedany.
VW Passat 3BG Variant 1.9 AVF 2002r. Skradziony.
VW Golf MK3 Variant 2.0 1996r. <3 @ 20VT
VW Golf MK3 Syncro 1.9t 1996r. <3 @ 24V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości