CHECK - pompa dodatkowa (wtórna)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukeero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 17, 2017 16:03

CHECK - pompa dodatkowa (wtórna)

Post autor: lukeero » wt kwie 04, 2017 18:10

Witam,

Mam problem, chodzi o pompę wtórną, dodatkową powietrza.
Parę razy bylem pod VAG i okazało się, że check wyskakuje przez "Niepoprawny przepływ powietrza, pompy dodatkowej powietrza". Zaglądając pod maskę zauważyłem, że nie posiadam takowej pompy. Przekaźnika chyba również, ale mogę się mylić, czy to jest od tego.

Tak czy owak nie wiem gdzie siedzi jeszcze jakiś czujnik, itp. który pokazuje takowy błąd i wyskakuje check. Nie zawsze wyskakuje od odpalenia silnika, czasami po 30 min.

Dorzucam fotki przekaźników pod maską oraz pompy i węża od tej pompy do filtra, ale jest przerobione.

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

CHECK - pompa dodatkowa (wtórna)

Post autor: pinstonvw » wt kwie 04, 2017 21:02

Ulllallla co to za Janusz robił te przeróbki. Przekaźnik jest od tej pompy, której zresztą nie masz, a powinieneś mieć. Pompa powietrza wtórnego działa tylko i wyłącznie na zimnym silniku. *#cenzura#* dodatkowe powietrze wprost na sondę lambda.
Możesz kupić używkę i ją zamontować co w pełni wyeliminuje CHECK, z tym, że nie masz gwarancji na jaką pompę trafisz (jak długo będzie sprawna).


...

Awatar użytkownika
lukeero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 17, 2017 16:03

CHECK - pompa dodatkowa (wtórna)

Post autor: lukeero » wt kwie 04, 2017 21:06

Ciekawe gdzie idzie ta rurka, co pierwotnie miała iść z filtra do pompy. Auto kupione, także nie wiem co za Janusz :bajer:

Ogólnie to ciężko będzie zlikwidować tego checka bez pompy? Przekaźnik jest czy go niema? Bo nie rozumiem zbytnio, co masz na myśli.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

CHECK - pompa dodatkowa (wtórna)

Post autor: pinstonvw » wt kwie 04, 2017 21:48

Ooo jakaś automatyczna cenzura się wkradła, a nic wulgarnego tam nie było.
Tak przekaźnik jest od tej pompy. Ta rurka, którą masz podpiętą do filtra powinna iść na stronę tłoczącą powietrze w pompie. Strona ssąca winna być podłączona właśnie do filtra. Po drodze jest zawór na kolektorze wydechowym - sterowany jest podciśnieniowo. Gdzieś kiedyś czytałem, że wystarczy podpiąć coś co będzie powodowało pobór prądu np. żarówkę H7. Pompa działa ok 90 sekund. Nie jest przystosowana do ciągłej pracy. Tu masz filmik w którym ładnie wszystko jest pokazane https://www.youtube.com/watch?v=vbYZg5bYxH0" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek


...

Awatar użytkownika
lukeero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 17, 2017 16:03

CHECK - pompa dodatkowa (wtórna)

Post autor: lukeero » wt kwie 04, 2017 23:31

Czyli sam tego nie ogarne, dzieki. Ten przekaźnik to ten 100? Przekaźnik od pompy niby ma być obok tego umieszczonego już przekaźnika.

Jeśli ten przekaźnik dalej siedzi w aucie to wystarczy go wyciągnąć i po problemie, hehe? :D Tylko niech ktos da spis tych przekaźników pod maską..



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

CHECK - pompa dodatkowa (wtórna)

Post autor: pinstonvw » śr kwie 05, 2017 22:28

Przekaźnik nr.100 jest od pompy powietrza wtórnego. Przekaźnik pompy paliwa jest w kabinie pod kierownicą.
Wyciągnięcie przekaźnika nie załatwi sprawy. Obwód do pompy powinien być zamknięty tak żeby sterownik mógł interpretować pobór prądu. No chyba, że komputer odczytuje wartości nagrzewania sondy lambda.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości