Passat B5 - swap AFN na AHU.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz9911
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 25, 2016 02:16

Passat B5 - swap AFN na AHU.

Post autor: mariusz9911 » wt sty 10, 2017 02:26

Witajcie, mam passata B5 z silnikiem AHU w serii, silnikowo jest okej, zawieszenie okej, lecz wnętrze i blacharka to nie ma co reanimować i tutaj jest pomysł, żeby przerzucić graty do zdrowego passata B5.
Mój: 96rok, bez klimy, ahu, 90 seria, bez dwumasy.
Docelowy: 98rok, afn, 110 seria, dwumas.

W budzie do, której chcę przekładać graty siedzi rozbiegany AFN po zaciągnięciu oleju przez turbo.
Plan jest taki:
Z racji tego, że w afnie jest instalacja podciśnieniowa do turbo, a w ahu nadciśnieniowa chcę,
- wywalić słupek i wrzucić ahu lecz pytanie czy przerabiać instalację pod turbine z AHU czy zostawić seryjną instalcję pod VNT i AHU przystosować pod zregenerowaną turbawke od AFN?
- dodatkowo w afnie siedzi klima seryjnie, więc chcę ją wrzucić do AHU, żeby obyć się z dużymi modyfikacjami komputera, co by został ecu od AFN.
- silnik AHU chcę przerzucić razem z jego seryjną skrzynią, chyba że lepszą opcją bedzię zostawienie skrzyni AFN i zaadaptować ją do AHU?

Czy ktoś ma jakieś porady, pomocne info co z czym, co ewentualnie odzyskać z uwalonego afn'a a co w śmietnik.
Jak to mniej więcej miałoby wyglądać?



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Passat B5 - swap AFN na AHU.

Post autor: AndrzejP4 » czw sty 12, 2017 21:56

- wywalić słupek i wrzucić ahu lecz pytanie czy przerabiać instalację pod turbine z AHU czy zostawić seryjną instalcję pod VNT i AHU przystosować pod zregenerowaną turbawke od AFN?
- NIE PRZERABIAĆ INSTALACJI
- dodatkowo w afnie siedzi klima seryjnie, więc chcę ją wrzucić do AHU, żeby obyć się z dużymi modyfikacjami komputera, co by został ecu od AFN.
---- A to byly B5 bez klimy ?
- silnik AHU chcę przerzucić razem z jego seryjną skrzynią, chyba że lepszą opcją bedzię zostawienie skrzyni AFN i zaadaptować ją do AHU?
- ZOSTAWIĆ SKRZYNIĘ W LEPSZEJ KONDYCJI



mariusz9911
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 25, 2016 02:16

Passat B5 - swap AFN na AHU.

Post autor: mariusz9911 » czw sty 12, 2017 23:34

Dziękuje za odpowiedź, a co do treści:
-Oczywiście, że były B5 bez klimy.
-Czyli tak jak od początku myślałem, żeby zostawić instalacje pod turbinę od AFN

Dodatkowo czy po takiej zmianie będzie trzeba stroić ecu? Czy zostawiać tak jak jest w AFN'ie?
Wtryski da się sprawdzić bez zawożenia do serwisu? Być może w AHU leją, a w AFN'ie bedą w lepszym stanie chociaż pewności nie mam, gdyż spalanie jest trochę zawyżone, ale kopcić nie kopci...



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Passat B5 - swap AFN na AHU.

Post autor: AndrzejP4 » czw sty 12, 2017 23:56

Jeżeli zostawisz ECU, całą instalację, turbo, wtryski od afn to nie musisz nic korygować w programie.

Wtrysków w domowych warunkach nie da się sprawdzić. Jeżeli wszystko chodziło bez niepokojących objawów to ja bym ich nie sprawdzał.

Ten afn jest zajechany że chcesz go zmieniać?



mariusz9911
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 25, 2016 02:16

Passat B5 - swap AFN na AHU.

Post autor: mariusz9911 » pt sty 13, 2017 13:34

AFN ma na liczniku ponad 450kkm, turbo zaciągnęło olej, został zduszony na piątce, ale turbina padła i pompa wtryskowa również.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości