Zmiana skrzyni automatycznej na manual Golf 4 1.6 SR AVU

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Buli1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 08, 2005 00:47
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Zmiana skrzyni automatycznej na manual Golf 4 1.6 SR AVU

Post autor: Buli1984 » pn wrz 05, 2016 14:44

Witam! Powoli zamierzam kompletować części potrzebne do wymiany automatu na manual. Jako że zarówno na tym forum jak i na innych forach informacje są niekompletne to chciałbym, aby tutaj skomasować pełne info na ten temat. Dodatkowo potrzebuję info kto w okolicach Gliwic/Katowic robi takie zamiany.

Pacjent: Golf 4, silnik 1.6, typ AVU (102KM, 75KW) skrzynia automat FDH rok modelowy 2002.

Jakie dokładnie części trzeba kupić aby wykonać tą przekładkę?

Pytania:
- Jaki symbol skrzyni? Skrzynia 5 lub 6 biegowa (jeśli w ogóle jest taka możliwość)?
- wiem że trzeba wymienić półosie, czy pasują od dowolnego manuala 5 lub 6 biegowego czy muszą być od skrzyni wg jej symbolu?
- wiem że trzeba wymienić pedały, czy pasują od dowolnego manuala 5 lub 6 biegowego czy muszą być od skrzyni wg jej symbolu?

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę/jakie dodatkowe części trzeba mieć?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zmiana skrzyni automatycznej na manual Golf 4 1.6 SR AVU

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 08, 2016 20:19

Oprócz tego co napisałeś to jeszcze lewarek zmiany biegów wraz z całym mechanizmem i to dopasowany pod model skrzyni jaką chcesz kupić. Jedne skrzynie mają sterowanie na linki ( duu, duv, duw) a inne na metalowe cięgna np ert. Osobiście wydaje mi się, że te mechanizmy na skrzyni są w pełni zamienne o tyle jednak wszystko zależy od typu skrzyni jaką kupisz. Polecam ci skrzynie ert ale produkowaną po 2003r. Wszystkie inne obarczone są wadami ścinających się nitów . Jezt jeszcze skrzynia od silników 1,6 fsi ale nie wiem czy podpasuje. 6 biegowej to nie spasujesz.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zmiana skrzyni automatycznej na manual Golf 4 1.6 SR AVU

Post autor: grg474 » sob wrz 10, 2016 08:17

wiązka od impulsatora skrzyni biegów
pedały + czujnik i wiazka czujnika sprzęgła
pompka sprzęgła
przewód pompka - siłownik
wężyk - zbiorniczek płynu hamulcowego - pompka
skrzynia + koło + sprzęgło
poduszka skrzyni z łapą do skrzyni
zmieniacz biegów + ramka + gałka
półosie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości