Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bongkox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw sty 22, 2009 00:12
Lokalizacja: Pomorze

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: bongkox » pt kwie 22, 2016 23:00

Witam! Od jakiegoś czasu borykałem się czasami z lekkim skrzypieniem podczas kręcenia kierownicą, występowało to najczęściej przy skręcie w prawo. Od kilku dni problem się nasilił, skrzypi zarówno podczas wolnej jazdy w trakcie manewrowania, jak i na postoju kiedy skręcam koła. Nie ma znaczenia czy silnik pracuje czy jest zgaszony, słuchać skrzypienie w kabinie jak i na zewnątrz w okolicy układu kierowniczego. Z początku myślałem ze wina leży po stronie gum w zawieszeniu lecz dziś po oględzinach auta u mechanika na podnośniku otrzymałem nie miłą wiadomość ,że winowajcą jest maglownica bo faktycznie skrzypienie dochodzi z jej okolic. Magiel nie ma żadnych wycieków i nie czuć luzów, poziom płynu się zgadza. Czy możliwe ,że jedynym objawem kończenia jego żywota jest te skrzypienie ( coś w stulu starych drzwi) ?? Mechanik zaleca wymianę na używkę lub regenerację. Nie ma innego sposobu na jej uratowanie? Czy w Golfach 4 wszystkie maglownice są takie same czy może wychodziło kilka rodzajów w zależności od silnika? Proszę o pomoc , gdyż koszty mnie trochę wystraszyły. ;( pozdrawiam



dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: dzygi » sob kwie 23, 2016 09:52

Tylko wymiana lub regeneracja inaczej się nie da.
A może pompa wspomagania daje za małe ciśnienie.



Awatar użytkownika
bongkox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw sty 22, 2009 00:12
Lokalizacja: Pomorze

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: bongkox » sob kwie 23, 2016 13:38

Jsk sprawdzic czy to pompa?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: wesol » sob kwie 23, 2016 15:40

Powiem co kilka razy mnie spotkało w różnych autach. Otóż skrzypialo na sworzniach wahacza. Weź strzykawke z igłą i oleju wprowadź zdrowo przekuwajac ta gumę oslonową i w sworzniach i końcówkach drążków a nawet można na łączniki stabilizatora dać. Jeśli stetoskopem wybadaliscie ze to jednak magiel to może jeszcze na połączenie przegubowe na drążku kierowniczym można kuknac pod tą osłonę na końcach magla.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: grg474 » sob kwie 23, 2016 22:36

bongkox pisze:Z początku myślałem ze wina leży po stronie gum w zawieszeniu lecz dziś po oględzinach auta u mechanika na podnośniku otrzymałem nie miłą wiadomość ,że winowajcą jest maglownica bo faktycznie skrzypienie dochodzi z jej okolic. Magiel nie ma żadnych wycieków i nie czuć luzów, poziom płynu się zgadza. Czy możliwe ,że jedynym objawem kończenia jego żywota jest te skrzypienie ( coś w stulu starych drzwi) ?? Mechanik zaleca wymianę na używkę lub regenerację. Nie ma innego sposobu na jej uratowanie?
identycznie było w golfie siostry pomogła niestety wymiana magla (pompa została ta sama)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: maxan » ndz kwie 24, 2016 11:54

Mi jak skrzeczała, pukała maglownica to auta na drodze sie utrzymac nie dalo xd Lekki wybój i auto jechalo se w strone która chcialo, na prostej też ... nie jazda. Co do tematu wymiana bądź regeneracja maglownicy. Polecam regeneracja w sprawdzonym zakładzie bo z używkami to loteria a cena też kosmiczna.


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: lwlw » ndz kwie 24, 2016 22:22

Przy jakich przebiegach Wam przekładnie padały?



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: przemlin » pn kwie 25, 2016 23:33

lwlw pisze:Przy jakich przebiegach Wam przekładnie padały?
Hehe , różnie, zależy ile studzienek , dziur, wybojów zaliczysz przy jakiej prędkości XD, przekładnie są słabe w tych autach, jeśli poprzedni własciel nie naprawiał, a chcesz auto dłuzej trzymać to licz sie z tym że cie ta przyjemnosc naprawy magla spotka czy predzej czy póżniej.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: lwlw » wt kwie 26, 2016 22:06

Mam 326 tys.



Awatar użytkownika
bongkox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw sty 22, 2009 00:12
Lokalizacja: Pomorze

Skrzypienie podczas kręcenia kierownicą.

Post autor: bongkox » pt kwie 29, 2016 09:39

Magiel wymieniony, udało się wyrwać używkę w idealnym stanie. Efekt starej wersalki znikł i można się turlać dalej :okej: dzięki za zainteresowanie tematem :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości