Benzyna w oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jagodaslazak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 12:14

Benzyna w oleju

Post autor: jagodaslazak » pt wrz 11, 2015 13:52

Witam wszystkich :) od dwóch dni szukałam wszędzie podobnego tematu i nigdzie nie znalazłam :( więc opiszę mój problem. Od prawie dwóch miesięcy jestem posiadaczką golf III 1,6 benzyna (bez lpg) 96 rok 75 km. Od początku jak mam to auto wymieniłam

- olej, filtry, świece, wąż odmy, czujnik temp, czujnik silnika, pojemnik wyrównawczy płynu chłodzenia oraz przepustnicę z silniczkiem krokowym... zaczęło się od tego że autko szalało na obrotach i gasło a w szczególności na 1 biegu doradzono mi żebym wyczyściła przepustnicę ale jak się okazało po rozebraniu był uszkodzony silniczek krokowy zębatki zostały sklejone "na stałe" żeby tylko auto odpalało i odłączone ssanie. Więc postanowiłam wymienić całą przepustnice i od tego momentu jest ok auto nie gaśnie czasem zdarzy się że obroty mu wskoczą na 1200 i zaraz spadają do 600, ale za to nie wiem dlaczego sprawdzając stan oleju po wymianie okazało się że jest go o wiele za dużo, dużo ponad max a olej śmierdzi benzyną ( już wiem dlaczego znikała z baku :grin: ) i problem jest taki że autko jeździ ładnie ,nie szarpie, nie gaśnie i ładnie się zbiera tylko żaden mechanik a byłam u 6 nie ma pojęcia skąd benzyna w oleju do tego golfik delikatnie kopci na biało ale minimalnie i ma dziwny zapach spalin taki czad z benzyna coś takiego. Silnik chodzi cichutko zero stuków nic, więc może Wy mi pomożecie? Może i jestem kobietą ale nie jeżdżę autem póki nie stanę na drodze wolę i chcę wszystko naprawić od ręki staram się dbać o auta. A nie chcę żeby kolejny mechanik mi ciemnotę wkręcał bo stoi przed nim kobieta. Z góry dziękuję za rady :)



Awatar użytkownika
Mengog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:01
Lokalizacja: J. GÓRA

Benzyna w oleju

Post autor: Mengog » pt wrz 11, 2015 16:04

generalnie jak juz paliwko jest w misce olejowej to nie jest za dobrze - raczej czeka Cie na początku wymiana wtryskiwaczy może byc tak ze mocno leją i dlatego paliwo przedostaje sie w nadmiernych ilościach.

Wtryskiwacze moga być uszkodzone badź nieszczelne


Paliwo w misce olejowej oznacza utratę właściwości oleju silnikowego a co dalej zatarcie silnika


Live to Ride .... Ride to Live !

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Benzyna w oleju

Post autor: XV2 » śr wrz 16, 2015 22:00

Obstawiam pierścienie.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
Mengog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:01
Lokalizacja: J. GÓRA

Re: Benzyna w oleju

Post autor: Mengog » czw wrz 17, 2015 12:21

XV2 pisze:Obstawiam pierścienie.
Wg mnie jakby pierścienie były do d*** to by olej ubywał a nie paliwo przybywało w misce olejowej

Jak pierścienie sa do wymiany nie ma kompresji silnik cieżko zapala - lub nie zapala w ogole


Live to Ride .... Ride to Live !

miotas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:58
Lokalizacja: GDAŃSK / NORDHORN
Kontakt:

Re: Benzyna w oleju

Post autor: miotas » czw wrz 17, 2015 22:06

No i to juz trzeba mieć farta żeby tak się stało. Pierścienie wykluczył bym na pewno bo nie tyle co by nie odpala ale brał by olej nawet z benzyna w środku. Jeśli wtrysku by laly cały czas faktycznie silnik n a zamkniętej przepustnicy mógł by wciągać paliwo do komory spalania, ale w powrotny suwie albo by je wyrzuca do wydechu albo by zalewal swiece, chodził nie równo. Kiedy wymienialas olej? Płynu chłodniczego nie ubywa?

Wysłane z mojej Nokia 3330


musze zmienic dziare ;) (sprzedam III GTI info priv)

Awatar użytkownika
Mengog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:01
Lokalizacja: J. GÓRA

Benzyna w oleju

Post autor: Mengog » pt wrz 18, 2015 08:37

miotas pisze:No i to juz trzeba mieć farta żeby tak się stało

Fakt jeszcze o tym nigdy nie słyszałem

Pozdr.


Live to Ride .... Ride to Live !

jagodaslazak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 12:14

Benzyna w oleju

Post autor: jagodaslazak » pt wrz 18, 2015 10:42

Dziękuję za odpowiedzi :) Pierwszy raz olej wymieniłam po zakupie autka i jakiś miesiąc później zauważyłam że właśnie benzyna jest w oleju wiec ponownie olej wymieniłam 5 dni temu i na razie do dziś brak śladu benzyny w silniku, płyn chłodzący nawet mazakiem zaznaczyłam żeby dokładnie było wiadomo i nic a nic nie ubywa. Autko jeździ bez zarzutu zrywa się ze świateł jak szalone byłam u znajomego mechanika kazał wymienić czujnik temp.silnika ( komp pokazał że autko dostaje za bogatą mieszankę) tak też uczyniłam i wyczyścić wtryski ale zastanawiam się czy nie lepiej będzie je po prostu wymienić bo jak przepustnicę dałam do czyszczenia to po rozebraniu i tak okazało się że trzeba ją wymienić. A to widzę że zaciekawiłam Panów moją usterką :) więc dodam że benzyna w oleju może się pojawić jak silnik nie jest w stanie się dobrze nagrzać bo jeździ na krótkich trasach np tylko miasto. Jesteście super :pub: dziękuję za waszą pomoc



Awatar użytkownika
Mengog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:01
Lokalizacja: J. GÓRA

Benzyna w oleju

Post autor: Mengog » pt wrz 18, 2015 11:40

Wymień te wtryski nie są to kosmiczne koszta a szkoda zachodu z czyszczeniem które może nic nie dać

jagodaslazak pisze:dodam że benzyna w oleju może się pojawić jak silnik nie jest w stanie się dobrze nagrzać bo jeździ na krótkich trasach np tylko miasto.
Moja dziewczyna jeździ Polo 3 tez tylko po mieście szczególnie zima około 2-3 km w jedna stronę do pracy i nigdy paliwa nie było w misce wiec to chyba jakaś nie sprawdzona informacja:)

Wiele osób jeździ dieslami (fakt trochę inna bajka) ale w zimie jadać na krótkim odcinku jest prawie nie możliwe aby go zagrzać a ropy w miskach nie mamy ;)


Live to Ride .... Ride to Live !

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Benzyna w oleju

Post autor: pironet » ndz wrz 20, 2015 13:21

mimo opini pokusił bym sie o pomiar kompresji.Fakt że czujnik był uszkodzony i silnik zalewało to mogła być przyczyna benzyny w oleju pytanie tylko jak się tam dostala dołem czy górą ?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości