Wymiana chłodnicy golf 3 gti 2.0 8v z klimatyzacją

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kaldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Wymiana chłodnicy golf 3 gti 2.0 8v z klimatyzacją

Post autor: kaldan » sob lip 25, 2015 20:26

Witam.
Niestety moja chłodnica wyzionęła ducha. Jestem na etapie wymiany, zdemontowałem grill, lampy, zderzak, belka, odkręciłem chłodnice od wentylatorów i od chłodnicy klimatyzacji no i chłodnice mam luźno ale nie mogę jej wyjąć bo blokuje mnie....chłodnica klimatyzacji :( generalnie powinna wyjść do góry ale blokuje mnie rurka od klimatyzacji i nie wiem czy mogę ją odkręcić bo wiąże się to z ujściem gazu, a inaczej nie wyjdzie chłodnica.

Golfa rozebrałem do tego stopnia:
Obrazek

A o tą rurkę mi chodzi, w jednej poradzie doczytałem, że ktoś ją odkręca...

Obrazek



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana chłodnicy golf 3 gti 2.0 8v z klimatyzacją

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 26, 2015 10:22

kaldan pisze:w jednej poradzie doczytałem, że ktoś ją odkręca...
Jak ją odkręcisz,to czynnik pójdzie się kochać.
W sumie masz 3 rozwiązania:
-puścić czynnik w atmosferę;
-odessać czynnik w serwisie klimatyzacji a później nabić;
-kombinować jak wyjąć ch. wody,bez demontażu ch. klimy,ale to raczej niewykonalne;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

kaldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Wymiana chłodnicy golf 3 gti 2.0 8v z klimatyzacją

Post autor: kaldan » śr lip 29, 2015 00:23

Dzięki za odpowiedź. Musiałem niestety użyć opcji z upuszczeniem do atmosfery bo golf rozebrany stał, a do warsztatu z klimatyzacjami daleko. Już złożony tylko podjechać napełnić klime.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Wymiana chłodnicy golf 3 gti 2.0 8v z klimatyzacją

Post autor: matisim » pn sie 24, 2015 11:09

Da się wyjąć chłodnice wody bez rozkręcania klimy.. Szkoda ze dopiero teraz wszedłem na forum :-(

Mi po dwóch tygodniach od zrobienia klimy padł pierwszy bieg wentylatora i wymieniłem go bez rozłączenia klimy.

Więc na przyszłość, ja zrobiłem tak- odkręciłem cały pas żeby mieć więcej miejsca do odkręcenia sprężarki, wyjąłem ja tak do góry żeby szlo wyjąć chłodnice z wężem, potem został tylko dół. Trzeba odkręcić osuszacz i najlepiej wyciąć kawałek pasa żeby osuszacz z wężem wyszedł. To tak z skrócie, ciężko ale się da i 80zł zaoszczędzone na napełnianiu klimy :-)

Ps. Widzę że mamy identyczne miski na płyn chłodniczy :-D



slimaczekbaubau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob kwie 18, 2015 09:03

Wymiana chłodnicy golf 3 gti 2.0 8v z klimatyzacją

Post autor: slimaczekbaubau » sob sie 29, 2015 23:01

Da się....tydzien temu tez wymienialem chlodznice w moim mk III 2,0 AGG bez rozlaczania gornego weza klimy tylko u dolu przy parowniku przeciolem pilka pastik(pas przedni) aby odgiac waz dolny klimy....czyli da sie :bigok: bez upuszczania czynnika przy wkladaniu nowej mozna lekko pogiac Zeberka chlodnincy ale to nic jej nie bedzie pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości